هفدهمین بازیکن برتر بوندسلیگا 2 در تیم ملی/ دانیال داوری گلر اول ایران می شود؟!

این بازیکن گفته آرزو دارد روزی برای تیم ملی ایران بازی کند. داوری، بازی ایران و پرتغال را در جام 2006 از نزدیک تماشا کرد.  

علیرضا جوادی
به گزارش ستاره ها؛ اشکان دژاگه ستاره بی جانشین ایران شده. رضا قوچان نژاد نیز در اولین بازی اش برای تیم ملی، خوش درخشید. تنها امید نظری مانده و آینده اش تا مثلث دورگه های ایران، خوش بدرخشد. البته دژاگه و قوچان نژاد را نمی توان دو رگه دانست چرا که پدر و مادر آنها، ایرانی هستند. بعد از ماموریت موفقیت آمیز کروش در جذب این بازیکنان و همچنین استقبال عمومی، سرمربی تیم ملی بدش نمی آید با استفاده از بازیکنانی همچون آنها، تیمش را بین المللی کند. حتی منتقدان سر سخت کروش در این زمینه، به تمجید از او و بازیکنانی که انتخاب کردند، پرداخته اند. این استقبال عمومی و زمینه سازی برای حضور بازیکنان ایرانی که در فوتبال اروپا بزرگ شده اند، باعث شده تا کارلوس کروش حتی به فکر جذب بازیکنان دیگری هم باشد. سرمربی تیم ملی معتقد است، همین که بازیکن الفای فوتبال را در اروپا یاد گرفته باشد، برای حرفه ای بودن او کافی است. کروش تاکید کرده، بازیکنی که در سیستم فوتبال این قاره بزرگ شده باشد، به مراتب تاکتیک پذیرتر خواهد بود و می تواند خواسته های مربی را بهتر در زمین پیاده کند. چیزی که حالا منتقدان این نوع بازیکنان هم، به آن اعتراف کرده اند و می گویند استفاده از امثال دژاگه و قوچان نژاد به نفع تیم ملی خواهد بود. حالا هم از اردوی تیم ملی خبر بسیار مهمی به بیرون درز کرده است که حکایت از حضور یک ایرانی الاصل دیگر در تیم ملی دارد؛ دانیال داوری.
*آرزو دارم برای تیم ملی بازی کنم
داوری متولد حومه فرانکفورت است. او دورگه به حساب می آید چرا که پدری ایرانی دارد و مادری لهستانی. او که ورزش را با بسکتبال شروع کرد، حالا یکی از دوازه بان های بوندسلیگا دو است. او در تیم آینتراخت برانشویگ بازی می کند. او با یک متر و 192 سانتی متر قد، شماه 26 به تن می کند. این بازیکن از تیم محلی ویسک که در آنجا متولد شد، استارت بازیگری خود را زد. سپس در سال 2007 به تیم جوانان ماینز رفت که در گذشته دو بازیکن ایرانی به نام سیروس دین محمدی و سرژیک تیموریان را در اختیار داشت. او در رده بزرگسالان و در تیم دوم ماینز نیز بازی کرد. در بین سال ها 2007 تا 2009 ، 32 بازی برای آنها انجام داد و از سرانجام در تابستان 2009 به تیم آینتراخت برانشویگ ملحق شد. او در این 4 سال 37 بازی برای این تیم انجام داده است.
در سال های گذشته این بازیکن بارها به ایران سفر کرده است. او یک بار نیز در گفت و گویی اعلام کرده بود آرزو دارد برای تیم ملی ایران بازی کند. کارلوس کروش سرمربی تیم ملی اطلاعات کافی را درباره این گلر ایرانی الاصل به دست آورده و تاکید کرده، در سفری که خود یا دستیارانش به اروپا خواهند داشت، برای اطلاع از وضعیت او و همچنین احتمال حضورش در تیم ملی، با داوری گفت و گو خواهند کرد.
*هفدهمین بازیکن برتر بوندسلیگا 2
دانیال داوری، در فصل جاری یکی از آماده ترین گلرهای بوندسلیگا دو بوده. نشریه کیکر عادت ندارد زیاد خوب به ایرانی ها نمره بدهد ولی داوری با میانگین نمره 2.94 در 10 بازی، جزو تاپ ترین گلرها به حساب می آید. او فعلا عنوان هفدهمین بازیکن برتر رقابت های بوندسلیگا 2 را به یدک می کشد. داوری در یکسال گذشته پیشرفت بسیار کرده، به همین دلیل کروش نیز تمایل زیادی نشان داده تا به این بازیکن شانس دهد. سرمربی تیم ملی با آنکه همواره از سید مهدی رحمتی در چارچوب استفاده می کند، بدش نمی آید گلری مثل داوری را نیز به تیم ملی بیاورد و او را محک بزند. سرمربی تیم ملی روی گلر دوم تیم ملی نیز تردید زیادی دارد و با دعوت چرخشی از بازیکنانی چون احمدی، مکانی، حقیقی و… این موضوع را ثابت کرده است. بی شک حضور گلری چون داوری که در اروپا بزرگ شده و یکی از آماده ترین گلرهای بوندسلیگا دو نیز به حساب می آید، می تواند به تیم ملی کمک کند. بی شک داوری با ادامه این وضعیت می تواند در آینده پیراهن یکی از تیم های بوندسلیگا یک را نیز به تن کند. 
 
 

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.