گل‌محمدی: ساموئل را بگیریم بازیکنی به استقلال نمی‌دهیم‌

یحیی گل محمدی مربی پرسپولیس در آستانه بازی فردا مقابل راه آهن، وضعیت این تیم را مطلوب توصیف می کند.

به گزارش ستاره ها؛ او در این گفت و گو علاوه بر اینکه درباره این مسابقه و شرایط پرسپولیس حرف می زند، توضیحانی نیز درباره بازی تیم ملی مقابل کره جنوبی می دهد. 
 
از بازی فردا مقابل راه‌آهن صحبت کنید. دیداری که برای هر دو تیم اهمیت زیادی دارد…
‌‌بازی با راه‌آهن هم مثل همه بازی‌ها 3 امتیاز دارد و نباید خیلی آن را حساسش کرد.
اما حضور شما روی نیمکت پرسپولیس و دایی روی نیمکت راه‌آهن این بازی را خود به خود حساس می‌کند!
‌آن‌ها اردوی خوبی را با تمام بازیکنانشان برگزار کردند و تا این‌جا هم خیلی خوب کار کردند. می‌دانیم بازی کردن با راه‌آهن خیلی سخت است ولی ما 3 امتیاز این بازی را می‌‌خواهیم.
جلسه‌ای چند روز پیش در باشگاه پرسپولیس برگزار شد که گفته می‌شد حول معاوضه بازیکنان بوده است.
‌تا آن‌جایی که من خبر دارم قرار بود شخص ساموئل به ما اضافه شود و صحبتی مبنی بر رفتن بازیکنانی مثل کریم انصاری‌فرد، محمد قاضی و یا ایمون زاید نبود، چون دوست نداریم هیچ‌کدام از بازیکنان را از دست دهیم و این موضوع صحت ندارد. من و ژوزه نیز حتی مخالف این موضوع هستیم.
فکر می‌کنید عاقلانه است که یک بازیکن‌ 33 ساله بگیرید و بازیکن 22 ساله به استقلال بدهید؟
‌گفتم که این موضوع اصلا صحت ندارد که بخواهیم درباره‌اش صحبت کنیم. اگر قرار باشد ساموئل به ما اضافه شود بازیکنی به استقلال نمی‌دهیم.
در‌خصوص تمرینات این چند روز بدون ملی‌پوشان‌تان هم صحبت کنید. این تمرینات برایتان مفید بود؟
‌به هر حال با داشته‌هایی که داشتیم سعی کردیم برای بازی‌های لیگ آماده شویم اما باید قبول کنیم که تیم ملی خیلی تا این‌جا به ما ضربه زده، ولی در کل خوشحالیم که این ضربه زدن به ما 3 امتیاز برای تیم ملی داشت. ما این شرایط را تحمل می‌کنیم اما به شرطی که تیم ملی به جام جهانی برود!
در‌خصوص بازی ایران مقابل کره جنوبی هم صحبت کنید.
‌بازیکنان ما در این بازی تمرکز بسیار خوبی داشتند و با غیرت و جسارت ایرانی حریف را شکست دادند. آن‌ها در نیمه دوم بسیار بهتر کار کردند اما به نظرم برنده اصلی در این بازی هواداران بودند که با حمایت خود قوای تیم ملی را چند برابر کردند.
با این نتیجه فکر می‌کنید چقدر به جام‌جهانی نزدیک شدیم؟
‌هنوز شرایط سخت است و باید در دور برگشت حداقل 7 امتیاز بگیریم. من معتقدم علی‌رغم این‌که هنوز کار تمام نشده بلکه تازه کار تیم ملی شروع شده، باید همین روند را ادامه دهیم. البته ما دیدار حساس و سختی را مقابل ازبکستان داریم و باید رسانه‌ها و مردم مثل بازی با کره جنوبی تیم ملی را حمایت کنند. آینده تمام فوتبال ما می‌تواند به این بازی حساس بستگی داشته باشد که امیدوارم برنده باشیم.
کره جنوبی آن تیم قدرتمندی که فکر می‌کردید بودند یا نه؟
‌متاسفانه یا خوش‌بختانه کره دیگر روی زمین بازی نمی‌کند که همین موضوع برای فوتبال ما خوب است. آن‌ها بازیکنی داشتند با شماره 18‌ که بیشتر روی هوا ضربه می‌زد و توپ‌های بلند را تبدیل به پاس می‌کرد، این موضوع برای ما بهتر بود و به نفع تیم ملی شد. ما در توپ‌های بلند پس از توپ‌های برگشتی از توپ‌های سوم استفاده کردیم و به نظرم اشکان دژاگه با توجه به حفظ توپ خوب و استفاده به موقع از فرصت‌ها، ‌بهترین بازیکن زمین بود که من به او تبریک می‌گویم.
نسبت به بازی با لبنان تغییری در تیم ملی دیدید یا نه؟‌
‌در نیمه اول بازی با کره، تیم ملی دچار مشکلاتی شد اما به مرور زمان بهتر شدیم و به نظرم حتی اخراج شجاعی به نفع ما بود چون با اخراج شجاعی دوندگی، تمرکز و حتی برخی از مسائل فنی تیم ما بالاتر رفت. البته نقاط ضعفی هم داریم که باید برطرف شود.
 
 

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.