حیدری:اشتباه نکنید، بازی کره بازی مرگ نیست

تیم ملی بعد از باخت ناامید کننده به لبنان حالا باید در تهران از کره جنوبی پذیرایی کند،تیمی که همواره یکی از رقبای اصلی ایران در راه صعود به جام جهانی محسوب می شود.

به گزارش ستاره ها؛ به اذعان بسیاری این بازی حکم مرگ و زندگی را برای ایران دارد اما خسرو حیدری با بیان این که مساوی هم برابر کره جنوبی بد نیست مدعی است کار اصلی تیم ملی در بازی بعدی مقابل ازبکستان خواهد بود.با مدافع ،هافبک ملی پوش استقلال در آستانه این بازی گفتگویی انجام دادیم که در زیر می خوانید.
*از اردوی تیم ملی شروع کنیم ،وضعیت چطور است؟
خدا را شکر همه چیز به خوبی پیش می‌رود، تیم و بازیکنان روند خوبی داشته‌اند. الان هم در اردو به سر می‌بریم و خوشبختانه بازیکنان آماده بازی هستند و کسی مشکل خاصی ندارد.
*فکر می کنی بتوانیم کره را شکست دهیم؟
به لطف و یاری خدا کره می بریم چون به نظرم شکست کره آن هم در تهران دور از ذهن نیست. انشالله با حمایت مردم،‌ سه‌شنبه به میدان می‌رویم تا کره را شکست دهیم.
*شنیدیم مصدوم بودی؟
خدا را شکر الان مشکلی ندارم. آن چند روز که فیزیوتراپی کردم به خاطر درمان دردی بود که از قبل داشتم. با سه جلسه فیزیوتراپی مشکلم حل شد و حالا کاملا” آماده‌ام که برابر کره‌ بازی کنم.
*شکست برابر لبنان بدجوری همه را ناامید و مایوس کرد،قبول داری؟
آن باخت در شرایط خاصی رقم خورد و باید آن را فراموش کرد.به نظرم وضعیت آب و هوا و زمین در باخت ما به لبنان تاثیر داشت بیش از این نمی‌توانم چیزی بگویم. به نظرم اگر بازی با لبنان را فراموش نکنیم بازی با کره جنوبی را هم از دست می دهیم چون اگر می خواهیم در این بازی 3 امتیاز را به دست آوریم باید همه فکر و ذکرمان را معطوف  دیدار با کره جنوبی کنیم.
*غیبت چند بازیکن کلیدی در بازی با لبنان چقدر تاثیر داشت؟
این سوال را کادر فنی تیم ملی باید پاسخ دهد. من یک بازیکن هستم و نمی توانم درباره این که حضور یا غیبت چند بازیکن چقدر روی کار تیم موثر بوده نظر خاصی بدهم، اما می توانم بگویم که خوشبختانه برای بازی با کره هم آندارنیک هست و هم اشکان. همه بازیکنان آماده‌اند و با ترکیب کامل برابر کره صف آرایی می‌کنیم.
*خیلی ها می گویند بازی با کره جنوبی حکم مرگ و زندگی را دارد و اگر ایران نبرد کارش برای صعود به جام جهانی تمام است؟
به نظرم این گونه فکر کردن اشتباه است . ما الان تیم دوم جدول هستیم و فاصله‌مان با تیم اول سه امتیاز است، اگر بتوانیم حریف مان را در تهران شکست دهیم با آن‌ها هم امتیاز می‌شویم. البته همه بازیکنان با این ذهنیت وارد میدان می‌شوند که هر سه امتیاز را بگیرند و برای این کار از جان مایه می‌گذارند ولی اگر خدای نکرده نتوانیم سه امتیاز را بگیریم، مساوی و کسب یک امتیاز هم خوب است. با تساوی ایران و کره اتفاق به خصوصی نمی‌افتد چون پس از کره در تهران با ازبکستان بازی می‌کنیم و در صورتی که این تیم را شکست دهیم شرایط صعودمان به جام جهانی هموار می‌شود. بنابراین از دو بازی آینده‌مان چهار امتیاز نیاز داریم.
*فکر می کنی با این شرایط طرفداران با تیم ملی آشتی می کنند؟
همه بازیکنان تیم ملی برای نام ایران می‌ جنگند و حمایت از آنها یعنی حمایت از ایران. خدا را شکر شرایط به سمتی رفته که از تیم ملی حمایت می‌شود. فقط از مردم یک چیز می‌خواهم وآن این است که نگذارند در ورزشگاه آزادی یک صندلی خالی بماند و باید کاری کنند که این ورزشگاه به جهنم سرخی برای رقبای ایران به خصوص کره تبدیل شود. از آن‌ها می‌خواهم که از لحظه ورود بازیکنان کره به زمین تا پایان بازی طوری تیم را تشویق کنند که بازیکنان حریف تحت تاثیر جو ورزشگاه قرار بگیرند.
*در استقلال هافبک بازی می کنی و در تیم ملی دفاع راست،این برایت مشکل ساز نیست؟
چند سال است با این شرایط بازی می‌کنم. البته چند بازی را هم به دلیل مصدومیت از دست دادم . سال گذشته هم اگر یادتان باشد با همین شرایط بازی می‌کردم و در ترکیب اصلی تیم ملی حضور داشتم. نگران این موضوع نیستم. در تیم ملی،‌ هر جا که بخواهند بازی می‌کنم چون به این موضوع عادت کرد‌ام.
 
 

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.