رضایی: دعا کنید برگردم و گل بزنم/از سیستم مانوئل خوشحالم از خودم ناراحت!

غلامرضا رضایی شماره 10 پرسپولیس را به تن می کند و نظرات در مورد او بسیار زیاد است.

کاوه علی اسماعیلی
این بازیکن که ورودش به لیست تیم در لیگ دهم، با 5 گل در 5 هفته ابتدایی همراه بود، ستاره سرخپوشان محسوب می شد اما شرایط نه چندان جالب این تیم، گریبان او را هم گرفت تا دچار افت شود. با این بازیکن دقایقی به گفت و گو پرداختیم که می خوانید:
*چه خبر از مصدومیتت. بعد از تعطیلات لیگ می توانی برای پرسپولیس بازی کنی؟
شرایطم خیلی خوب بود اما به یکباره دچار مصدومیت شدم و سه بازی تیم را متاسفانه از دست دادم ولی فکر می کنم با توجه به استراحتی که داشتم، فیزیوتراپی و آب درمانی همچنین رژیم غذایی و وزنه هایی که می زدم، برای برگشت پس از تعطیلات لیگ مشکلی نداشته باشم.
*پرسپولیس را در این هفته ها چطور دیدی؟
من در سه بازی گذشته در میدان حضور نداشتم البته پرسپولیس در این سه بازی مقابل سپاهان، آلومینیوم و سایپا واقعا خوب بازی کردیم و در حالی که مستحق پیروزی های بیشتری هم بودیم اما 4 امتیاز گرفتیم که برای خروج از بحران فکر می کنم مناسب باشد. تیم ما پله به پله باید جلو برود و نیاز به زمان داریم تا از شرایط بدی که دچارش بودیم فرار کنیم.
*به نظرت چرا پرسپولیس به این حال و روز افتاد؟
من نمی توانم در این مورد اظهار نظر کنم ولی بدانید همه چیز به داخل تیم مربوط نمی شود و حاشیه های اطراف پرسپولیس نیز به ما ضربه زد. اینکه انتظارات زیاد بود و تغییرات زیادی در تیم انجام گرفت.
*ولی این انتظارات منطقی بود که بگوییم پرسپولیس باید قهرمان شود!
منطقی بود و حرفی در این مورد ندارم اما به نظرم زیاد از حد بود. به قدری انتظارات از تیم زیاد شد که بعد از پیروزی در هفته اول، همه ما را قهرمان لیگ می دانستند. در بازی دوم هم انصافا خوب بودیم ولی در نیمه اول چند موقعیت مان گل نشد و در نیمه دوم هم پنالتی حریف، تمرکز تیم را به هم ریخت. در بازی مقابل گهر هم بدشانس بودیم. همان دیدار باید یک پنالتی به سود ما گرفته می شد. از همان موقع بود که شرایط علیه ما شد. همه شروع کردند به انتقاد و بدترین ادبیات را علیه تیم ما به کار بردند. هواداران هم صبرشان کم شده و البته من به آنها حق می دهم. پس از آن نیز اتفاق بد دیگر از جمله شکست مقابل داماش که واقعا مستحقش نبودیم. همان بازی را ببینید که ما بهتر بازی کردیم یا داماش. استقلال را هم باید می بردیم که نشد. اگر بخواهم اتفاقات این فصل را بشمارم، از تعداد انگشت های دستم بیشتر می شود ولی بدانید که خیلی مسائل دست به دست هم داد تا تیم ما نتواند در نتیجه گیری خوب عمل کند.
*قبول داری پرسپولیس با این همه بازیکن خوبی که جذب کرده بود، باید شخصیت بهتری پیدا می کرد؟
بله اما باور کنید زمان کافی برای این کار نداشتیم. دنبال بهانه نیستم ولی فوتبال یک ورزش حرفه ایست. مانوئل که دیر به تیم ما اضافه شد، در تعطیلات لیگ هم، تعداد زیادی از بازیکنان ترکیب اصلی مان به اردوی تیم ملی می رفتند. فشار رسانه ای و از دست دادن روحیه پس از دو، سه بازی اول فصل را هم به مشکلات مان اضافه کنید از سوی دیگر، مصدومیت ها بود که واقعا به ما ضربه زد. همان طور که گفتم برای اینکه تیم ما بد نتیجه بگیرد، ده ها دلیل دست به دست هم داد.
*خود تو چرا افت کردی؟
من افت نکردم، تیم بد نتیجه گرفت، همه فکر می کنند همه بازیکنان دچار افت شدند. بازی های مرا ببینید و بعد بگویید افت کرده ام. به خدا قسم اگر مصدوم نمی شدم، قول می دهم که در لیست تیم ملی بودم.
*برخی اظهار نظرها هم وجود داشت که به تیم ضربه زد.
این مساله را قبول دارم. بعضی ها بیرون از تیم هستند و نمی دانند در داخل تیم چه می گذرد. مصاحبه می کنند و تر و خشک را با هم می سوزانند. نباید همه بازیکنان را با یک چوب زد. یک عده هستند که هیچ ادعایی ندارند اما یک عده، راه هم می روند بر سر تیم های شان منت می گذارند. من علیه دوستان و همبازی هایم صحبت نمی کنم اما تا وقتی یک بازیکن بهترین بازی هایش را انجام می دهد در چشم است، تا مصدوم شد، هیچ کس خبری از او نمی گیرد. من واقعا از این ماجرا ضربه خوردم و می دانم چقدر حس بدی به آدم می دهد.
*انتقادی که از تو می شود، در مورد گلزنی است. چرا این قدر کم گل می زنی؟
من یک مهاجم نوک گلزن بودم که به خاطر سرعتم در بازی ها، می توانستم نتیجه یک بازی را به کمک سایر بازیکنان تغییر دهم. این موضوع را زمان علی دایی ثابت کردم. او مرا به عنوان مهاجم نوک بازی می داد که اگر یادتان باشد 5 گل در 5 بازی زدم. بعد از آن هرگز فرصتی پیدا نکردم که مهاجم نوک باشم و همیشه یک مهاجم کناری بودم تا برای سایر بازیکنان فقط موقعیت گل ایجاد کنم. این مساله قدرت گلزنی ام را کاهش داد. فکر می کنید دلم نمی خواهد گل بزنم؟ اصلا از همین حالا به شما می گویم آن قدر انگیزه دارم که در بازی با راه آهن گل بزنم و انگیزه ام را نشان دهم.
*اما تو که گفتی از دروازه حریفان دوری!
مانوئل جدیدا سیستمی را پیدا می کند که در آن، دو مهاجم نوک همزمان در داخل زمین به میدان می روند. از این موضوع بی نهایت خوشحالم و ناراحت! خوشحالم که با این وجود قدرت تهاجمی تیم افزایش پیدا کرده و ناراحتم چون مصدوم شدم و سه بازی را از دست دادم. دعا کنید برگردم و دوباره گل بزنم. این برای من بسیار مهم است. 
 
 

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.