ویسی:صبح تمرین می‌گذارم تا بازیکنان مهمانی نروند/اعتراض‌ دایی در داوری‌ها تاثیرگذار است

سرمربی تیم فوتبال پیکان تهران می‌گوید تیم راه‌آهن بر خلاف پیکان روند رو به رشدی داشته و هر دو تیم به دنبال سه امتیاز هستند.

عبدالله ویسی در نشست خبری پیش از دیدار تیمش برابر راه‌آهن، اظهار کرد: ما تیم جوانی داریم، به همین دلیل دچار نوسان هستند. وقتی تیم‌مان یک گل دریافت می‌کند آنها احساساتی می‌شوند و ریسک می‌کنند و برای جبران آن گل تلاش می‌کنند که همین مساله باعث می‌شود که گل‌های بیشتری را دریافت کنیم.
وی ادامه داد: بازی سختی برابر راه‌آهن داریم. آنها روندی رو به رشدی دارند، اما تیم ما افت کرده است. هر دو تیم برای کسب سه امتیاز می جنگند و ما هم با احترام به حریف به دنبال این سه امتیاز هستیم.
ویسی درباره این که سه بار برابر علی دایی پیروز شده است، گفت: بردن یک مربی از یک مربی دیگر دلیل این نمی‌شود که او همیشه پیروز باشد.
سرمربی تیم فوتبال پیکان ادامه داد: دایی به خاطر این که در کنار خط به عملکرد داوران اعتراض می‌کند همه چیز تحت تاثیر او قرار می‌گیرد، اما داوران نباید این کار را انجام دهند و ما هم باید اجازه دهیم تا کارشان را انجام دهند. هر چقدر ما کمتر سر و صدا کنیم، تمرکز بیشتری خواهند داشت اما با تمام این صحبت‌ها من با دایی دوستی خوبی دارم. متاسفانه در فوتبال ما عده‌ای می‌‌خواهند با اعتراض به داور آنها را تحت تاثیر قرار دهند که این مساله خوب نیست. ما اگر بگذاریم داوران تمرکز داشته باشند این کار به جامعه داوری کمک می‌کند.
سرمربی پیکان در پاسخ به این سوال که آیا به برنامه‌ریزی لیگ اعتراض دارید یا خیر؟ گفت: برنامه‌ها از قبل مشخص شده است و ما چون می‌دانیم پس از این بازی به دلیل اردوی تیم ملی، لیگ تعطیل است برای آن برنامه‌ریزی ‌کرده‌ایم، ولی وقتی اعلام می‌شود با استقلال بازی دارید، اما سه روز قبل از آن بازی را لغو می‌کنند بی برنامه‌گی است. در حال حاضر یک تیم 11 بازی کرده است، یک تیم 10 بازی و ما تاکنون 9 بازی که این مساله زشت است. از ماه‌ها قبل می‌دانستیم که رقابت‌های قهرمانی نوجوانان آسیا در ایران برگزار می‌شود بنابراین باید برای آن برنامه‌ریزی می‌کردند. این مساله بی برنامگی است و به آن اعتراض دارم. به هر حال همه اشتباه می‌کنند. وقتی من اشتباه می‌کنم 10 هزار نظر مختلف می‌دهند و مسئولان برگزاری مسابقات هم باید به نظر کارشناسان گوش کنند. متاسفانه اگر حقیقت را نگویم حق خوری می‌شود اما وقتی هم بگوییم آزار می‌بینیم.
ویسی درباره این که آیا با توجه به شکست‌های پر گلی که در طول فصل داشته است از او حمایت می‌شود یا خیر؟ گفت: وقتی که پرسپولیس تیم خود را بست همه فکر می‌کردند که با اختلاف سه امتیاز قهرمان می‌شود،‌ اما در حال حاضر ما با دو بازی کمتر بالاتر از پرسپولیس قرار داریم و نمی‌توان گفت که پیکان ضعیف عمل کرده است. اگر امروز من را عوض کنند اعتراضی ندارم. من برای مربیگری کیسه ندوخته‌ام حتی اگر اخراجم کنند چیزی نمی‌گویم. کاری اصولی انجام داده‌ام و باید این کار من قابل احترام باشد و مدیران صبر کنند. اگر مرا اخراج کنند حتی پول خودم را هم نمی‌گیرم. در سال‌های قبل 200 بازیکن در چرخه لیگ برتر جابجا می‌شدند، اما من باعث شدم که امسال 114 نفر بازیکن جدید وارد لیگ شود.
ویسی افزود: تیم ما با 4 میلیارد و 200 میلیون بسته شده است . ما جوان‌گرایی کردیم و اگر مربی دیگری می‌گوید تیمش با چهار میلیارد بسته شده است، دروغ می‌گوید. حتما آنها مبلغ قرارداد و کادر فنی خودشان مبلغ یک میلیارد و 500 میلیون می‌شود. من تنها مربی هستم که زیر سقف قرارداد بسته ام.
وی ادامه داد: عده‌ای می‌‌خواهند تمرکز من را بر هم بزنند، اما من تمرکزم بر هم نمی‌خورد. چرا که خدای بالای سر من پشتیبانم است و هیچ مدیر، ‌خبرنگار، یا به واسطه‌ای وابسته نیستم و فقط خدا پشتیبان من است.
ویسی درباره این که آیا در فوتبال نتیجه‌گرای ما از کاری که او می‌کند حمایت می‌شود یا خیر؟ گفت: بدبختی ما همین است. میلاد نوری که در خانه خواب بود را زنده کردم و حالا به تیم ملی رسیده است. یا همین اکبر صادقی را هم کسی نمی‌شناخت، اما او هم به تیم ملی می‌رود. همچنین تیم ملی به حامد لک هم نظر دارد. ما بازیکنی در لیگمان داریم که یک میلیارد و 400 میلیون گرفته است، اما هیچ توپی به سمت دروازه‌ حریف نزده است. کارهایی که من کرده‌ام خدمت به فوتبال است و دوست دارم که شما این مطالب را بدانید. خدا را شکر مردم با هوش هستند و اگر من دروغ بگویند متوجه می‌شوند. ضمن این که اگر بخواهم مردم را فریب بدهم، اول خودم را گول زده‌ام. همین که مردم می‌دانند من چه کاری انجام می‌دهم برایم کافی است و به حمایت یک مدیر، رسانه یا هر کسی دیگری نیاز ندارم. بعضی از خبرنگاران هستند که قلمشان به خوبی می‌چرخد و حتی وقتی از من انتقاد می‌کنند لذت می‌برم اما عده‌ای هم شیطنت می‌کنند و از مربیانی نام می برند که سابقه فنی و اخلاقی آنها مشخص است.
سرمربی پیکان درباره مقایسه میزان دوندگی بازیکنان لیگ ایران با فوتبالیست‌های حرفه‌ای گفت: رابطه فوتبال حرفه‌ای با فوتبال ما مانند این است که کسی در تهران زندگی کند و نفری دیگر در روستایی دور افتاده. تفاوت فوتبال ما با فوتبال حرفه‌ای در این حد است. ما تنها پول حرفه‌ای می‌دهیم. من تمرین‌های تیمم را صبح‌ها برگزار می‌کنم تا بازیکنانم نتوانند به میهانی بروند و زود بخوابند و از طرفی با این کار وقت کارهای اداری را از آنها می‌گیرم تا مشغول خرید و فروش و کارهای بانکی نشوند. بازیکن حرفه‌ای مالدینی است که می‌گوید بعد از 38 سال می‌‌خواهم شب‌های میلان را ببینم. در فوتبال حرفه‌ای بازیکنان هشت تا 10 کیلومتر می دوند، اما این میانگین در میان بازیکنان ما بین 3.5 تا 4 کیلومتر است. یک بازیکن حرفه‌ای مدیر برنامه دارد تا کارهای او را انجام دهد، اما در فوتبال ما مدیر برنامه همان دلال است که برای بازیکن قرارداد 160 میلیونی می بندد و تنها 60 میلیون را به او پرداخت می‌کند. بازیکنان حرفه‌ای رونالدو و مسی هستند که می‌گویند باید بهتر از خودمان باشیم. اما در فوتبال ما بازیکن وقتی قراردادش را می‌بندد برایش مهم نیست که چگونه بازی کند. فاصله دوندگی فوتبالیست‌ها با فوتبالیست‌های حرفه‌ای پنج کیلومتر است و برای این که بتوانیم این فاصله را جبران کنیم به 50 سال زمان نیاز داریم.
او همچنین درباره عملکرد خوب فوتبال ایران در رده‌های پایه و عدم موفقیت آنها در رده امید و علت این مساله، گفت: اگر زیر ساخت‌ها فراهم باشد و استعدادیابی ما ادامه دار باشد تیم‌های ملی می‌توانند روند خوبی را طی کند، ولی اگر آنها را رها کنیم نتیجه‌ نمی‌گیریم. اگر همان مربی که از رده نوجوانان با یک تیم به موفقیت می‌رسد با همان بازیکنان در رده‌های بالاتر استفاده کنیم روند خوبی خواهیم داشت.
سرمربی پیکان همچنین درباره شکست سپاهان از الاهلی و حذف این تیم از رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا گفت: در آن بازی اخراج دروازه‌بان سپاهان مشکل ساز شد، اما به هر حال فوتبال قابل پیش‌بینی نیست و اگر این اتفاق نمی‌افتد ممکن بود که بازی سه بر سه شود و سپاهان صعود می‌کرد.
 
 

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.