کیا:میثاقیان 90 دقیقه داد و بی‌داد می کند/کریمی ژوزه را مسخره می کرد؟ به من ربط ندارد!

مهدی مهدوی کیا پیش از سفر به آلمان در گفت و گو با ستاره ها، به بحث های داغ این روزهای پرسپولیس پاسخ داد.

به گزارش ستاره ها؛ او درباره ماجرای اخراج علی کریمی توضیحاتی می دهد. کیا همچنین از بازی آلومینیوم نیز حرف هایی برای گفتن دارد. 
-مثل این که با بردی که مقابل آلومینیوم داشتید، کار بازگشت علی کریمی سخت شد.
فکر می کنم بازگشت علی اصلا به این مسئله ربطی نداشته باشد. این برد برای ما واجب بود تا از نظر شرایط روحی روانی آماده بشویم و امیدوارم روند را حفظ کنیم.
-رویانیان چند روز پیش گفت پرسپولیس دچار یک بیماری شده و به یک باره کریمی از تیم اخراج شد، این بیماری با اخراج کریمی درمان می شد؟
فکر می کنم بیماری پرسپولیس ربطی به اخراج کریمی نداشت. تیم فصل را بد شروع کرد و این بد شروع کردن هم دلایلی داشت. دیر آمدن مربی، اضافه شدن بازیکنان جدید از دلایل آن بود و تیمی پرطرفدار مثل پرسپولیس هم اگر هفته های اول را بد نتیجه بگیرد قطعا فشار هست. فشار تماشاچیان کار را سخت تر کرد و من فکر می کنم ما باید با صبر و حوصله با حمایت تماشاچیان‌مان و با تلاشی که خودمان می کنیم از این بحران خارج بشیم و فکر می کنم برد مقابل آلومینیوم استارتی بود تا هفته های آینده این شرایط عوض بشود.
-خب در حال حاضر مهمترین مسئله پرسپولیس اختلاف بین ژوزه و کریمی است، این مسئله را چطور ارزیابی می کنید؟
خب علی دوست بسیار خوب من و بازیکن بسیار توانایی است. حالا مشکلاتی به وجود آمده با مربی تیم که فکر می کنم از این مشکلات همه جای دنیا اتفاق میافتد. ما جلساتی را گذاشتیم و فکر می کنم این مشکل حل شدنی است. ما دوست داریم که علی به تیم برگردد و قطعا این اتفاق هم خواهد افتاد، چون کریمی بازیکنی با توانایی بالاست و می تواند به تیم ما در هفته های آینده کمک کند. جلسه ای خوبی هم بین سرمربی و مدیرعامل تیم گذاشتیم تا علی برگردد و در روزهای آینده این مشکل حل خواهد شد.
-حالا اعلام شده بود که مشکل کریمی دخالت در کار فنی تیم و مسخره کردن ژوزه بوده، آیا همچین اتفاقی افتاده بود؟
اگر هم این مسئله باشد به من ربطی ندارد که بخواهم پاسخ بدهم.
-درباره مانوئل ژوزه چه نظری دارید؟
خب ایشان مربی حرفه ای است که سال ها در فوتبال کار می کند. بیش از 36 سال مربی بوده و با سابقه است. من همیشه به مربیانم احترام گذاشتم چه مربی خارجی باشد چه مربی داخلی. از نظر فنی هم اگر با کسی اختلاف داشته باشم وقتی مربی تیم باشد من به او احترام می گذارم. یک قوانینی در فوتبال حرفه ای دنیاست که بازیکنان باید از مربی‌شان حمایت و اطاعت کنند و من هم این مسئله را یاد گرفتم و همیشه کار خودم را می کنم.
-درباره بازی با آلومینیوم هم صحبت می کنید؟
ما بازی را خوب شروع کردیم موقعیت های گل هم زیاد ایجاد داشتیم. مقابل تیمی قرار گرفتیم که بسته بازی می کرد، دونده بود اما پرسپولیس در این بازی واقعا خوب بازی کرد. یکی از بهترین بازی های پرسپولیس در این فصل بود، خوشبختانه توانستیم 3 امتیاز را بگیریم و فکر می کنم فشار روانی که روی تیم بود، کمتر شد. این 3 امتیاز از نظر من کمک می کند تا شرایط مان بهتر بشود، برای بازی های آینده از نظر شرایط روحی روانی بهتر بشویم.
-مهاجمان پرسپولیس در این دیدار و حتی دیدارهای قبلی موقعیت های زیادی از دست دادند و شاهد بودیم که در این بازی پرسپولیس روی توانایی فردی تو به گل رسید. دلیلش چیست؟
خب من خوشحالم توانستیم 3 امتیاز بازی را بگیریم. می توانستیم گل های بیشتری هم بزنیم، 8، 9 موقعیت گل داشتیم که متاسفانه فقط یک گل زدیم. از دست دادن موقعیت ها چندان خوب نیست، مخصوصا در بازی با آلومینیوم موقعیت های ما صد در صد گل بود که نتوانستیم تبدیل به گل کنیم. فکر می کنم این مشکلی است که باید حل کنیم و دلیلش هم فشار های روانی بود که امیدوارم در بازی های بعدی حل بشود و موقعیت ها نیز تبدیل به گل شود، اما به نظرم در این بازی مهم فقط 3 امتیاز بود که گرفتیم.
-درباره دوندگی زیادی هم که در بازی داشتی و گلی که به ثمر رساندی هم توضیح بدهید.
نمی دانم شاید شما دیدید که من زیاد دویدم اما فکر می کنم وظیفه‌ی یک هافبک این است که دوندگی داشته باشد. من هم دوست دارم تیم پرسپولیس ببرد و با تمام وجودم، برای موفقیت پرسپولیس بازی می کنم اکنون هم خوشحالم که پرسپولیس برد. خب گلی هم که زدم روی ضربه کاشته ای بود که ما زیاد کار کرده بودیم و خوشبختانه هم تبدیل به گل شد تا پرسپولیس 3 امتیاز بگیرد.
-این 3 امتیاز به پرسپولیس کمک می کند تا از بحران خارج شود؟
این 3 امتیاز برای ما واجب بود. در زمین خودمان بازی می کردیم و احتیاج داشتیم به این 3 امتیاز تا در جدول خودمان را بالا بکشیم و امیدوارم بتونیم این روند را حفظ کنیم. نمی توان گفت قطعا با این 3 امتیاز از بحران خارج می شویم اما کمک زیادی به ما می کند تا در بازی های آینده بهتر بازی کنیم. اکنون بار روانی که روی تیم بود، کمتر شده و ما مصم هستیم این روند را در بازی های آینده تکرار کنیم و با توجه به نمایش خوبی که مقابل آلومینیوم داشتیم، این بازی نوید این را می دهد که در بازی های آینده بهتر بشویم.
*نبود تماشاگران چقدر از بار روانی بازی کم کرد؟
فوتبال بدون تماشاگر اصلا لذتی ندارد و این مسئله ای است که ما فقط در ایران می بینیم. پرسپولیس نیاز به طرفدارانش دارد که امیدوارم از بازی بعدی به ورزشگاه بیایند و تیم را حمایت کنند تا بتوانیم پله پله بالا بیاییم. اگر در بازی با آلومینیوم تماشاچیان پرسپولیس بودند شاید ما گل های بیشتری می زدیم و فوتبال زیبا بود که اگر تماشاگران بودند از این بازی لذت می بردند.
-در این بازی هم گویا با میثاقیان درگیری داشتید؟
نه درگیری نبود. مشکلی بود که آقای میثاقیان لب خط زیاد ایستاده بود و 90 دقیقه داد و بی‌داد می کرد که فکر می کنم چندان طبیعی نیست که یک مربی 90 دقیقه کنار خط باشد. بحث خاصی نبود.
-قبلا گفته بودی پرسپولیس جز 6 تیم بالای جدول می شود، اکنون هم همین نظر را دارید؟
هنوز هم می گویم. پرسپولیس تیم بزرگی است، تماشاگران میلیونی دارد که این تیم را حمایت می کنند. ما قطعا از این شرایط خارج می شیم و پله پله بالا میایم تا در رتبه های بالای جدول قرار بگیریم.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.