نامه وداع مجیدی با فوتبال/ نگذاشتند با پیراهن استقلال کفش هایم را بیاویزم

فرهاد مجیدی ، یار محبوب سکوهای استقلال ، برای همیشه کفش هایش را آویخت تا روی سکوها ، فریادهای فرهاد مجیدی ، روی سر استقلال آوار نشود.

به گزارش ستاره ها؛ فرهاد مجیدی که در سال 1376 و در 20 سالگی از بهمن به استقلال آمد و در مدتی کوتاه به ستاره این تیم بدل شد ، پس از سال ها بازی در این تیم ، 4 ماه پس از اینکه امیر قلعه نویی حاضر نشد او را برای این فصل در تیمش داشته باشد در نامه ای خطاب به هواداران استقلال ، رسما از فوتبال خداحافظی کرد. مجیدی که فوتبالش را با ناصر حجازی در استقلال آغاز کرده بود ، در زمانی که امیر قلعه نویی اولین تجربه مربیگری اش را در مقام دستیار حجازی اغاز کرده بود ، حالا فردای روزی که امیر قلعه نویی پس از 16 ماه بر مزار ناصر حجازی رفته ، از فوتبال خداحافظی می کند. مجیدی که خود را شاگرد مکتب حجازی می داند و مدام به قلعه نویی انتقاد می کند ، همراه با منصوریان و قلعه نویی ، مثلث محبوبیت سکوهای استقلال را پس از حجازی تشکیل می دهند. مجیدی که این چندماه در دوره های مربیگری در انگلستان حضور داشته و در شهرهایی مثل لیدز ، بهترین تمرینات مربیگری را پشت سر گذاشته ، حالا اپوزیسیون استقلال است و این بار با وداع از فوتبال ، رسما برای نیمکتی خط و نشان می کشد که قلعه نویی بر آن نشسته . مجیدی در نامه اش خطاب به هواداران استقلال نوشته است:
هواداران عزیز
 وقتی 15 سال پیش به تیم محبوبم استقلال پیوستم، هرگز تصور نمی کردم روزی با حمایت هواداران پر شور و دوست داشتنی آبی دل استقلالی به جایگاه کنونی‌ام رسیده که در آستانه 36 سالگی ، هنوز با تمام وجود و با ذره ذره توانم برای هواداران بتوانم به میدان بروم.
 بازیکن و کاپیتان استقلال بودن، افتخاری است که برای ” فرهاد مجیدی” فراموش شدنی نیست. بازی کردن در تیمی که بزرگانی چون شادروان ناصر حجازی، علی جباری و حسن روشن روزگاری در آن عضویت داشتند یا پوشیدن پیراهن شماره 7 که در گذشته بر تن تکنیکی ترین بازیکن آسیا ” مجید نامجو مطلق ” بوده یا بستن بازوبندی که بر دستان ستارگانی چون برادران بیانی و جواد زرینچه بوده برای ” فرهاد ” فرزند کوچک خانواده بزرگ استقلال مایه اعتبار و افتخار است .
 در این مدت در شادی و غم های زیادی با هواداران عزیز سهیم بوده ام . با شادی هوادار خندیدم و با گریه آنها اشک ریختم. پیروزی های دربی، جشن قهرمانی های لیگ برتر و جام حذفی ، شکست ها و از همه غم انگیز تر از دست دادن اسطوره تاریخ باشگاه استقلال ناصرخان حجازی که روز تلخی برای من و هواداران بود، هیچگاه از خاطرم نمی رود.
 با عنایت خداوند متعال، حمایت هواداران و لطف نام بزرگ و پیراهن آبی” استقلال” به آرزوهای مادی و معنوی خویش رسیده ام و مانند آقایانی که با خودخواهی ، همواره استقلال را مدیون خود می دانند یا در نبود خود ذلت استقلال را آرزو می کنند، فکر نمی کنم. هر چه دارم از استقلال و هوادارانش است و هر کجا که باشم برای سربلندی استقلال تلاش خواهم کرد. اما امروز ، پس از تحمل و سپری کردن روزهای سخت و فرا رسیدن روزهای آبی رنگ زندگی ورزشی ام ، می خواهم سخت ترین تصمیم زندگی ام را برای هواداران بازگو کنم .
 طرفداران دوست داشتنی،
 بر حسب صبر و تعصب تا به امروز سکوت کردم (حتی در روزهایی که در اوج آمادگی و بنا به سلیقه فنی! نیمکت نشین بودم صحبتی نکردم تا آرامش تیم و مجموعه استقلال برهم نخورد) و برای اثبات خویش تلاش و مبارزه کردم اما امروز وقتی می شنوم که آقایان عامل ناکامی تیم را تشویق فرهاد مجیدی توسط هواداران خونگرم استقلال می دانند برایم تاسف آور است . قطعا روزی با وجود و حضورم برای سربلندی استقلال تلاش کردم اما در این روزها اتفاقاتی افتاد و صحبتهایی شنیدم که به این نتیجه رسیدم باید برخلاف میل باطنی ام از فوتبال خداحافظی کنم .
 علیرغم پیشنهادات بسیار از تیمهای داخلی از ابتدای فصل تاکنون، نتوانستم در ایران پیراهنی جز پیراهن آبی بپوشم و بسیار مایل بودم با حضور در تیم محبوبم استقلال به همراه دیگر بازیکنان بتوانم جام قهرمانی لیگ و حذفی را فتح کنم و در نهایت با پیراهن استقلال از میادین فوتبال برای همیشه خداحافظی کنم که این امکان فراهم نشد و گویا تقدیر برای من این چنین بود.
 هر کجا که باشم خود را سرباز استقلال می دانم و امیدوارم در آینده، در کسوت های دیگر بتوانم دین خود به هواداران پرشور استقلال را با کسب جام های متعدد، ادا نمایم.
 در این جا لازم می دانم از کلیه مدیران، کارشناسان، مربیان، بازیکنان، کادر پزشکی، تدارکات، پشتیبانی تیم و نیز ارباب جراید که در ادوار مختلف، اسباب زحمت آنها را فراهم نمودم، سپاسگزاری نمایم .
 در پایان ، از هواداران متعصب و دوست داشتنی استقلال که همواره در سرما و گرما مرا مورد حمایت و تشویق خویش قرار داده، صمیمانه قدردانی کرده و امیدوارم عذر “جدایی ناخواسته” سرباز خویش را پذیرا باشند .
 بی گمان هیچگاه خود را از استقلال جدا ندانسته و الطاف، حمایت ها و تشویق های هواداران پر شور و فهیم استقلال از خاطره ام پاک نخواهد شد و هر جا که باشم برای موفقیت آنها دعا خواهم کرد .
 به امید قهرمانی استقلال در مسابقات داخلی و بین المللی و سرافرازی و تندرستی هواداران عزیز انشاءا…
 برادر کوچک شما
 فرهاد مجیدی
 
 
 
 

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.