هاشمیان: اتفاق عجیبی در فولادشهر نیفتاد/من علائم فراموشی را در بازیکنان پرسپولیس ندیدم!

رئیس کمیته پزشکی فدراسیون فوتبال معتقد است دلایل زیادی برای اتفاقات آن بازی وجود دارد.

به گزارش ستاره ها؛ احمد هاشمیان رئیس کمیته پزشکی فدراسیون فوتبال، بعد از اتفاقات عجیب و غریب در بازی سپاهان و پرسپولیس می گوید: «از منظر چزشکی این اتفاق ها آنقدر عجیب نیست که برای مردم و رسانه ها پیچیده  و عجیب بوده است.» او در این باره توضیح می دهد: «ما می توانیم دلایل متعددی برای این اتفاق ببینم. سفر، غذا، فشارهای روانی و حتی مکملی که استفاده کرده اند. من می توانم لیستی بلندبالا به شما بدهم که بتواند از حساسیت های شکل گرفته کاهش دهد تا متوجه شوید اتفاقی که در فولادشهر افتاده چندان عجیب نبوده است.»
هاشمیان اضافه می کند: «باید در همان لحظه که این اتفاقات می افتد، برخی بررسی ها صورت می گرفت. مثلا وقتی بازیکن پرسپولیس به زمین می خورد یا وقتی می گوید بازی دقیقه چند است، می توانیم تستی بگیریم و متوجه شویم آیا واقعا بازیکن زمان و مکان را فراموش کرده یا نه. از نظر پزشکی ما شواهدی از فراموشی را  بازیکنان پرسپولیس ندیدیم. بکسری دلایل تخصصی وجود دارد که در بازیکنان دیده نشد.»
رئیس کمیته پزشکی می گوید باشگاه پرسپولیس اگر سند و مدرکی دارد باید رو کند: «بله، اگر این باشگاه سندی دارد باید با جزئیات و بررسی های پزشکی صورت گرفته در اختیار ما و رسانه ها قرار دهد. در این صورت ما قطعا یک سرسوزنی هم کوتاه نخواهیم آمد. بحثی که به وجود آمده در واقع اعتبار و آبروی فوتبال ما را وسط کشیده و مسئله کوچکی نیست. اما اتفاقی که افتاده از نظر پزشکی خیلی کوچک نیست.»
او درباره خطرناک بودن چنین چیزی می گوید: «قطعا می تواند خطرناک باشد ولی چیزی که هست، بازیکنان بستری شده اند. همانجا هم پزشکان اعلام کردند نشانه هایی در بازیکنان ندیده اند و همه چیز طبیعی بوده. به همین دلیل بنده هم الان نمی توانم توضیح زیادی بدهم و بگذارید زمانی قضاوت کنیم که جواب آزمایش از آب آشیامیدنی و ورزشی که در رختکن بوده، بیاید.» 
 
 

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.