جنگ فدراسیون و مخالفان ادامه دارد؛ حق با کیست؟/کفاشیان: کسی بهتر از من هست، بیاید ریاست را بگیرد!

ارسال نامه ای برای اعضای مجمع فدراسیون فوتبال، با مضمون برکناری علی کفاشیان، سوژه این روزهای فوتبال ایران است.

به گزارش ستاره ها؛ اعضای این فدراسیون، در روزهای اخیر تلاش فزاینده ای کرده اند تا علت ایجاد چنین فضایی را به خصومت های شخصی ربط بدهند. حسین هدایتی مالک باشگاه استیل آذین و ملوان، عامل اصلی تنظیم چنین نامه ای بوده است. گفته می شود او و صادق درودگر، در پشت پرده به راه انداختن چنین موجی در آستانه بازی با کره جنوبی هستند. اما این موج، دقیقا وقتی شکل گرفت که نماینده وزارت ورزش به دیدار محمد دادکان رئیس سابق فدراسیون فوتبال رفت تا مزه دهان او را برای چندمین بار، جهت بازگشت به فوتبال بداند. جلسه ای که البته دادکان در آن، شرط و شروطی عجیب گذاشت که از جمله آنها می توان به تعطیلی یکساله لیگ و حضور در فدراسیون پیش از بازی کره جنوبی، اشاره کرد.
در حال حاضر جنگی زیر پوستی بین فدراسیونی ها و طرفی که نامه را به اعضا مجمع ارسال کرده، صورت گرفته است. هر دو جبهه تلاش می کنند، اخبار را به نفع خود منتشر کنند و رسانه ها را تحت تاثیر قرار دهند. از جناح مخالف فدراسیون این شایعه به وجود آمده که تا به حال 17 نفر از اعضای مجمع پای نامه را امضا کرده اند. جزئیات بیشتری نیز از امضا کنندگان داده شده است. گفته شده، 11 نفر از امضا کنندگان مدیران باشگاههای لیگ برتری هستند، 2 نفر از روسای هیات فوتبال ها و 4 نفر از مدیران باشگاههای لیگ برتری. اما نکته مبهم اینجاست که جبهه مختلف کفاشیان، تاکید کرده در بین امضا کنندگاه لیگ برتری، محمد رویانیان مدیر عامل پرسپولیس نیز حضور دارد! آنها فاش کرده اند، علی فتح ا… زاده، دوست نزدیک کفاشیان گفته «اگر تعداد امضاها به 21 رسید، امضای بیست و دوم را روی من حساب کنید!»
در مقابل، فدراسیونی ها تمام این اخبار را کذب محض می خوانند. اغلب مسولان فدراسیون می گویند، این اخبار تنها برای جوسازی منتشر شده و مخالفان می خواهند با چنین اطلاعات غلطی، بازی روانی به راه بیاندازند و افکار عمومی را تحریک کنند. به همین دلیل قضاوت درباره این نامه و تعداد امضاهای جمع شده بسیار سخت شده است. ابهامات زمانی پیش آمد که حسین هدایتی فاش کرد، او پشت تنظیم چنین نامه ای بوده. هدایتی معتقد است فدراسیون علیه او عمل کرده است. طبق حکم فیفا، باشگاه استیل‌آذین به دلیل بدهی که گفته می‌شود دو میلیارد تومان است و بخش اعظم آن به پرونده تومباکویچ سرمربی پیشین خود، بازمی‌گردد حق فعالیت ندارد و باید بدهی خود را تسویه کند. هدایتی معتقد است پشت این ماجرا رد پای فدراسیون فوتبال نیز دیده می شود. او همچنین، به دلیل فعالیت های دلال معروف فوتبال ایران، به فدراسیون انتقاد فراوانی دارد و معتقد است، برخی از اعضای فدراسیون به اقدامات این دلال، تسریع می بخشند!
واکنش جالب کفاشیان
اما علی کفاشیان مثل همیشه، نشان می دهد زیاد به میز و صندلی خود وفادار نیست! او می گوید: «در جریان این مسئله نبوده و اصلا ناراحت نیستم. اصلا چرا باید ناراحت باشم؟! در این خصوص چیزی در اساسنامه وجود ندارد و مجمع باید بر اساس دستورالعمل خودش برگزار شود ضمن اینکه ما 15 مهرماه مجمع عمومی داریم.» شنیده می شود رئیس فدراسیون فوتبال در دفتر خود نیز، وقتی از او در این باره پرسیده اند، پاسخ داده: «من که 100 بار گفته ام آماده رفتن هستم. اگر احساس کنم کسی بهتر از من هست که بتواند فوتبال را سر و سامان بدهد، جای خودم را به او می دهم.» کفاشیان اضافه کرده: «من در فوتبال به اندازه کافی سختی کشیده ام. اداره آن به این راحتی نیست. حالا هر کی می تواند، بسم ا… جلو بیاید و ریاست را از من بگیرد. بنده خیلی دنبال این پست ها نبوده و نیستم.» البته کفاشیان در زمان پایان دوره اول ریاستش بر فدراسیون فوتبال نیز چنین جملاتی به زبان آورده بود.
 
 
 

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.