جزئیات جلسه نماینده وزارت ورزش با دادکان برای بازگشت/دادکان: بیایم یکسال فوتبال تعطیل است!

همه چیز از شکست لبنان شروع شد؛ شکستی که علی کفاشیان نیز بعدها به تلخی از آن یاد خواهد کرد. همه چیز دقیقا همان جا شروع شد.

به گزارش ستاره ها؛ یکی از آدم های فوتبال، به عنوان واسطه، به دیدار محمد دادکان رئیس سابق فدراسیون فوتبال رفت. کسیکه هر سال، در همین ایام، در روزهای سخت فوتبال، نامش زمزمه زمزمه کنان بر سر زبان ها می افتد. در این دیدار که نزدیک به دو ساعت به طول می انجامد، واسطه وزارت ورزش، به دادکان می گوید: «وزیر نظرشان روی شماست. چرا برنمی گردید؟»
همین سوال کوتاه موتور رئیس را روشن می کند تا شرط و شروط خود را برای بازگشت به میان آورد: «اول اینکه کفاشیان را راضی به استفعا کنید. من 6 ماه سرپرست فدراسیون فوتبال می شوم و در عرض 6 ماه، مجمع را تشکیل می دهیم تا رئیس شوم. دوم اینکه، لیگ ایران را یکسال تعطیل کنیم تا قیمت بازیکنان پائین بیاید. این بازیکنان باید بدانند که هیچ جای دنیا، چنین قمیتی ندارند. قبلا که در اروپا آنها را می خواستند ولی حالا هیچکدام را نمی خواهند. حتی کشورهای عربی هم تک و توک بازیکن ایرانی می گیرند. به همین دلیل مجبورند با پول کم در ایران کار کنند.»
شرط سوم دادکان، تغییرات عدیده در فدراسیون فوتبال بود: «به نظر من آدم های زیادی که از فدراسیون حقوق هم می گیرند، بیهوده استخدام شده اند. آنها کارآیی ندارند. من یکماه به طور کامل فدراسیون فوتبال را تعطیل می کنم و پس از استعلام، افراد کاربلد را در فدراسیون فوتبال نگه می دارم.» شرط چهارم و پایانی دادکان نیز، مربوط به یکی از معضل های همیشگی فدراسیون کفاشیان بود؛ جزیره ای اداره شدن: «نباید فدراسیون بدین شکل باشد. شرط چهارم من این است که اینقدر اختیارات داشته باشم که بتوانم در فدراسیونم، تغییرات دهم. همه باید تابع یک سیستم باشند نه اینکه روابط عمومی جدا باشد، کمیته فرهنگی جدا باشد، کمیته مسابقات جدا باشد و…» اما او یک شرط دیگر نیز داشت، اینکه اگر قرار است به فوتبال بیاید قبل از بازی کره جنوبی بیاید چون در صورت شکست در این مسابقه، دیگر دلیلی برای بازگشت ندارد.
 
 
 

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.