ابرا‌هیم‌زاده: نایب قهرمانی از ته‌جدولی بودن بهتر است

با گذشت 9 هفته از لیگ برتر، تیم نفت تهران جزو تیم‌هایی بوده که ثبات خوبی داشته و همچنان هم به صدر‌نشینی‌‌اش ادامه می‌دهد.

به گزارش ستاره ها؛ تیمی که منصور ابراهیم‌زاده آن را بدون حاشیه پیش می‌برد اما در پایان بازی‌این تیم با صبا صحبت‌های یحیی گل‌محمدی نفتی‌ها را متهم کرد که با کمک فدراسیون پیروز شده‌‌اند. ابراهیم‌زاده سرمربی نفت در‌خصوص این بحث‌ها و وضعیت تیمش صحبت کرده است.
دیدارتان جنجال زیادی داشت، صبایی‌ها گفتند بازی نمی‌کنیم و در نهایت هم بردتان به طبقه پنجم فدراسیون ربط داده شد.
خب‌ طبیعی که است تیم‌‌های باشگاه نفت برای سربلندی این باشگاه تلاش می‌کنند اما خود ما یک رسالت دیگر هم داریم و آن هم تلاش برای سربلندی فوتبال مملکت است. در این شرایطی که فوتبال ما داشت و مسابقات قهرمانی نوجوانان آسیا، نمی‌توانستیم در ورزشگاه دستگردی بازی کنیم‌ و این برای خود ما هم دردسرساز‌ شد. تاریخ بازی عوض شد اما قرار نبود کسی بازی نکند.‌ این موضوع هم که می‌گویند نتیجه به فدراسیون باز می‌گردد من از آن بی‌خبرم. ما تابع مدیریت باشگاه هستیم و برنامه خود را اعلام می‌کنیم و این باشگاه ‌است که برنامه‌ها را هماهنگ می‌کند.
این تغییر برنامه به ضرر تیم شما هم بود؟
خب مسلما برنامه‌ریزی‌‌های ما هم به هم خورد. ما پنج‌شنبه آخرین تمرین خود را انجام دادیم تا روز جمعه آماده بازی شویم اما پس از آن مشخص نبود که جمعه بازی می‌کنیم، شنبه بازی می‌کنیم یا یک‌شنبه.‌‌ ما هر روز نوع تمریناتمان را تغییر می‌دادیم و این برنامه‌ریزی‌های ما را به هم ریخت. در بازی هم تیم ما در‌ نیمه اول نتوانست خوب بازی کند و‌ این به همین موضوع باز می‌گشت. در نیمه اول تنها یک موقعیت آن هم توسط سیفی خلق شد اما در نیمه دوم و‌‌ با تغییراتی که دادیم‌‌ شکل فوتبال‌مان تغییر کرد و بهتر شدیم.
درباره بازی هم صحبت کنید.
این بازی با توجه به جایگاهی که ما و تیم صبا در جدول داشتیم بسیار مهم بود. پس از این‌که بازی‌های دیگر لیگ انجام شد ما و صبا در جدول پایین آمدیم و هر دو تیم می‌توانستیم با برد در این بازی به صدر نزدیک شویم. طبیعی بود با این شرایط و شانس رسیدن به صدر جدول، بازی برای هر دو تیم حساس باشد. یک حساسیت دیگر هم این بازی داشت که در این سال‌ها بازی نفت و صبا برنده و بازنده نداشت و اکثرا به تساوی کشیده شده بود و ما‌ باید این نتیجه را تغییر می‌دادیم. می‌دانستیم صبا از کناره‌ها و روی سانتر‌ها ضعف دارد و نیمه دوم روی این ضعف کار کردیم. 3،‌ 4 موقعیت هم خلق کردیم که در‌نهایت روی یکی از این موقعیت‌ها به گل رسیدیم‌.
بازی بعدی با گهر بدون سرمربی را چطور می‌بینید؟
بازی با گهر از سخت‌ترین بازی‌هاست. گهر مربی‌های خوبی دارد و‌‌ با توجه به بازی‌های این تیم و‌ بازیکنان با شخصیتی‌ که دارد پیش‌بینی بازی سختی را می‌کنم.
حالا تیم شما صدر‌نشین است، تیمی که از ابتدای لیگ ثباتش را حفظ کرده. اما ‌بسیاری از تیم‌هایی که می‌خواستند به صدر برسند‌ این شرایط را‌ ندارند.
طبیعی است که بسیاری از تیم‌هایی که پیش از مسابقات شرایط خاص برایشان به وجود نیامده، در کوران مسابقات بهتر شوند و در جدول جایگاه خوبی پیدا کنند. در ضمن شرایط امسال لیگ متفاوت است و سقوط تیم‌های بیشتر و کسب سهمیه آسیایی با‌توجه به احتمال حذف شدن جام حذفی روی مسابقات تاثیر‌گذار بوده و لیگ را حساس می‌کند، همین دلیلی می‌شود که تیم‌ها بخواهند‌ در همین هفته‌ها اندوخته‌های خود را زیاد کنند و با برنامه‌ریزی روی‌ این اندوخته‌‌ها لیگ را به پایان برسانند. شرایط حال حاضر جدول هم به همین موضوع باز‌می‌گردد و نباید روی این موضوع زوم کنیم.
اما استقلال و پرسپولیسی که میلیاردی بسته شدند تا قهرمان شوند اکنون جایگاه چندان مورد توجهی ندارند.
مطمئن باشید این دو تیم جایگاه خود را پیدا می‌کنند. استقلال و پرسپولیس دو تیم بزرگ و با شخصیت هستند که رفته رفته بهتر می‌شوند و در جدول هم مدعی خواهند شد.
مطمئنا با توجه به رقابت داشتن با این تیم‌‌ها، پیش از لیگ انتظار نداشتید که ‌استقلال و پرسپولیس در این‌جای جدول باشند؟
ما پیش از لیگ برای تیم خودمان‌ برنامه‌ریزی کردیم و به رتبه دیگر تیم‌ها‌ فکری نکرده بودیم. طبق برنامه‌ریزی که ما برای تیم خودمان در نظر گرفتیم اگر در پایان نیم فصل در رتبه چهارم یا پنجم باشیم طبق برنامه پیش رفتیم اما اگر هم نباشیم چیزی از دست نداده‌ایم.
تیمی که اکنون صدر‌نشین جدول‌است شخصیت قهرمانی دارد؟
تلاش می‌کنیم که جایگاه خوبی داشته باشیم.
خیلی‌ها می‌گویند منصور ابراهیم‌زاده تا آخر فصل هم صدر‌نشین باشد، آخر نایب‌ قهرمان می‌شود.
به هر حال فکر می‌کنم‌‌‌ ‌‌نایب قهرمانی از ته‌جدولی بودن بهتر است. باز خوب است که من نایب قهرمان می‌شوم‌ و‌ این‌که تلاش می‌کنیم ‌ارزشمند است.
تا‌ به این‌جای لیگ عملکرد‌ کدام تیم‌ها را مطلوب دیده‌اید؟
تا به‌ این‌جا‌ صبا، ‌تراکتورسازی، استقلال، سپاهان و یکی دو تیم دیگر خوب عمل کرده‌اند‌ و نتایج‌ خوبی گرفته‌‌اند.
لیگ‌ امسال پویایی لازم را داشته و آیا رو به جلو حرکت کرده‌ایم؟
فکر می‌کنم وقتی یک سری جوان‌‌ در این لیگ چهره شده‌‌اند و هستند، نشان می‌دهد که لیگ پویا بوده اما این‌که چقدر فوتبال مان رو به جلو حرکت کند به مسئله دیگری بر می‌گردد‌ که به پویا بودن چندان مربوط نمی‌شود.
اما بسیاری از کارشناسان انتقاد می‌کنند که چون لیگ پویایی ندارد تیم‌ ملی بد نتیجه می‌گیرد،‌ این مسئله را چطور می‌بینید، باز هم می‌گویید لیگ پویاست؟
وقتی لیگ پویا باشد و جوان‌ها چهره شوند اما استفاده‌‌ای از آن‌ها نشود پویا نیست. باید به این مسئله توجه داشت که تیم ملی هم از پویایی لیگ استفاده نمی‌کند.
 
 

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.