بنگر: هر کس از شماره اصفهان به من زنگ می زند تنم می لرزد که نکند فحش بدهد!/ ما را جادو کردند!

محسن بنگر، پس از نزدیک به ۴ ماه دوری از اصفهان، شب گذشته به اصفهان بازگشت و پس از ۸ سال در لباس تیمی به جز سپاهان، در ورزشگاه فولادشهر اصفهان به میدان رفت.

به گزارش ستاره ها؛ بعد از اتفاقات رختکن پرسپولیس و مسمومیت بازیکنان، بنگر آخرین بازیکن پرسپولیس بود که از رختکن خارج شد و او که به نظر می‌رسید دل پری از هواداران سپاهان داشت، بالاخره حرف‌هایش را بر زبان آورد و با بغض در مورد اتفاقات اول فصل صحبت کرد و به گلایه سپاهانی‌ها پرداخت. بنگر دیشب به سئوالات خبرنگاران پاسخ داد. 
بالاخره کابوس تمام شد و بنگر با تیم سابقش رویارو شد. 
ما کابوسی نداشتیم و آمده بودیم که در اینجا یک بازی سالم انجام دهیم و بازی سالمی هن داشتیم و نکته حاشیه‌ای خاصی هم در بازی نبود. نیمه اول بازی متعادلی بود اما نیمه دوم ما به رختکن آمدیم و زمانیکه به زمین برگشتیم اتفاقاتی افتاد که فقط در عصر جادوگران اتفاق می‌افتد. ما گاهی وقت‌ها در فیلم‌ها می‌بینیم که یک دفعه یک نفر را غیب می‌کنند و دیشب هم مثل آن اتفاق افتاد. یک دفعه سه نفر از بازیکنان ما روی زمین افتادند و ۳ نفر از هافبک وسط‌های ما روی زمین افتادند؛ یک نفر سرش گیج رفت و یک نفر توپ را استپ کرد و ندید کجا می‌زند. یک نفر هم توپ را گم کرد و به همین دلیل زیر سرم رفتند. نمی‌دانم مشکل چه بوده زیرا یا آب‌هایی که در ورزشگاه بود، مسموم بوده یا اینکه اتفاقاتی در زمین افتاده است. 
منظورت از اتفاقات همان مسئله جادو است که خودت به آن اشاره می‌کنی؟ 
خب اگر شما از این مسئله اطلاع داری، من نمی‌دانم. به هر حال شاید حالا که این مسئله در فوتبال ایران رواج پیدا کرده، یک جادوگر در مورد مسمومیت بازیکنان نقش داشته است. 
تیم ما مریض است چراکه وقتی تیم ما این همه بازیکن دارد و نمی‌تواند نتیجه بگیرد، یعنی تیم مریض است. ما در نیمه دوم وقتی درون زمین آمدیم، ۳ بازیکنمان را از دست دادیم. محمد نوری دقیقه ۷۰ از من می‌پرسید که آیا نیمه اول تیم است یا نیمه دوم؟ دقیقه ۸۰ محمد می‌گفت بازی چند چند است. میثم وقتی توپ به او می‌رسید، توپ را گم می‌کرد. 
البته شعارهای تماشاگران هم روی کار تو تاثیرگذار بود، نبود؟ 
تماشاگران به من بی‌احترامی نکردند. خب آنها حق دارند چون بازیکنانی که دوست داشتند در تیم نبودند و به همین دلیل برخی حرف‌هایی بر زبان آوردند اما مهم نیست، مهم این است که سپاهان قهرمان آسیا شود و همه ما را خوشحال کنند. 
تماشاگران سپاهان همین چند نفری نیستند که به ورزشگاه فولادشهر آمده بودند، تماشاگران سپاهان کسانی هستند که در خانه نشسته‌اند و در گرما و سرما برای این تیم زحمت می‌کشند. اینها تماشاگر سپاهان نیستند. تماشاگری که فقط در برد با تیم است، تماشاگر اصلی تیم نیست بلکه تماشاگر نماست. تماشاگران اصلی سپاهان کسانی هستند که در خانه نشسته‌اند و به دلیل مسافت راه به این بازی نمی‌آیند. 
یعنی تماشاگرانی که در فصول گذشته تو را یک پارچه تشویق می‌کردند، تماشاگران واقعی سپاهان نبودند؟ 
آن موقع هم مرا یک پارچه تشویق می‌کردند اما اشجاری را فحش می‌دادند، رضا عنایتی را فحش می‌دادند، قلعه‌نویی یا بوناچیچ را هو می‌کردند. 
اما به هر حال بازیکنانی مثل تو، محرم و یکی دو بازیکن دیگر که تعدادشان از انگشتان یک دست بیشتر نمی‌شود، برای هواداران سپاهان وجهه‌ای متفاوت داشتید. شاید خیلی از تماشاگران سپاهان انتظار داشتند هر انتخابی می‌کنی، انتخابت پرسپولیس نباشد. 
این را یک تماشاگر عادی باید بگوید و نظر کسی است که از پشت کوه آمده است. به هر حال فوتبال حرفه‌ای است و بازیکن حق دارد به هر تیمی می‌خواهد برود. 
خب نمونه حرفه‌ای‌اش لوئیس فیگو بود که بعد از رفتن به رئال در ورزشگاه نیوکمپ هو شد. 
خب چه اتفاقی برای او پیش آمد؟ او در پایان با رئال قهرمان شد. ما می‌گوییم شیعه هستیم اما باید خجالت بکشیم که در ورزشگاه اینگونه فحش بدهیم. به هر حال همه تماشاگران خوب بودند و من از همه آنها تشکر می‌کنم. امیدوارم که اینها بروند قهرمان آسیا شوند و ما در فینال آسیا بیاییم در همین ورزشگاه فولادشهر سپاهان را تشویق کنیم. 
البته آخر بازی تماشاگران تو را تشویق کردند. 
آخرش دیگر به درد خودشان می‌خورد و به درد آنهایی که بعد از اینکه ما از سپاهان رفتیم، برای تماشاگران جلسه می‌گذاشتند و می‌گفتند کی و کجا جلسه بگذارند و بیت‌های شعر بسازند تا در مورد بازیکنان شعار بدهند. 
برخی می‌گویند از رفتن به تیم پرسپولیس پشیمان هستی. 
اگر رفتن به تیم پرطرفدار پرسپولیس که علی کریمی و مهدوی‌کیا در آن بازی می‌کنند و رویانیان مدیرعامل این باشگاه است و ۳۰ میلیون طرفدار دارد، افت است، شما همه بگویید من افت کردم. 
به نظرت رفتن به تیم پانزدهم جدول افت نیست؟ 
پرسپولیس حتی اگر تیم چهلم جدول هم باشد،‌ باز هم پرسپولیس است و ۳۰ میلیون طرفدار پشتش است. من به این باشگاه رفتم چون می‌خواستم در این باشگاه بازی کنم و تا آخرین لحظه قراردادم برای این تیم به میدان می‌روم؛ آخر سال که قراردادم تمام شد،‌ شاید دوست داشتم به سپاهان باز گردم. من افتخار می‌کنم که با پرسپولیس قرارداد امضا کردم و حتی اگر در پرسپولیس به من بازی ندهند، افتخار می‌کنم که در این تیم به میدان می‌روم. همانطوری که ۸ سال برای سپاهان جانم را به میان گذاشتم و کسی قدرش را ندانست، یک سال هم برای پرسپولیس جانم را می‌گذارم و تا آخرین لحظه تلاشم را می‌کنم و مطمئنا تماشاگران پرسپولیس قدرش را می‌دانند. 
حرفی با هواداران نداری؟ 
این را حتما بنویسید که من ۸ سال برای سپاهان به میدان رفتم اما بعد از رفتنم از سپاهان به خاطر فحش‌هایی که به من دادند مجبور شدم تلفن خودم، همسرم و دختر ۵ ساله‌ام را خاموش کنم. من در اصفهان دوستان زیادی داشتم اما به خاطر فحش‌هایی که به من می‌دادند، هر وقت از اصفهان با من تماس گرفتند، تنم می‌لرزید و نمی‌توانستم جواب تلفنم را بدهم. 
 
 

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.