مشهد، میزبان جام ملت‌های آسیا در سال 2019 می‌شود؟

استاندار خراسان رضوی با تاکید بر ظرفیت بالای استان در زمینه ورزش، آمادگی شهر مشهد برای یک میزبانی مطلوب را اعلام کرد.

روابط عمومی استانداری خراسان رضوی نوشت: علی رضا رشیدیان در دیدار با نمایندگان AFC که به منظور ارزیابی امکانات شهر مشهد مقدس برای میزبانی رقابت‌های جام ملت‌های آسیا در سال 2019 به این استان سفر کرده‌اند، آمادگی استان برای انجام اقدامات لازم جهت فراهم شدن شرایط مطلوب میزبانی در مشهد را اعلام کرد.
وی با اشاره به مزیت‌های استان در حوزه‌ی حمل ونقل و دستیابی آسان به کشورهای آسیای میانه، افزود: مشهد مقدس به دلیل وجود بارگاه ملکوتی حضرت رضا(ع) همواره کانون توجه و تردد تعداد زیادی زائران از اقصی نقاط ایران و جهان است که این مهم، ظرفیتی برای جذب تماشاگر برای دیدن از این دوره از بازی‌ها خواهد بود.
استاندار خراسان رضوی گفت: این استان دارای ظرفیت‌های فراوان ورزشی است به گونه‌ای که خواستگاه برخی از ورزش‌های قهرمانی و پهلوانی این خطه کهن است. بدون شک برگزاری این رویداد ورزشی در ایران علاوه بر فراهم آوردن زمینه‌های شناسایی توانمندی‌های کشور، رونق صنعت گردشگری ورزشی و توسعه‌ی بیشتر ورزش در جامعه را به دنبال خواهد داشت.
نمایندگان AFC شامل چهار نفر از اعضای کنفدراسیون فوتبال آسیا از کشورهای کره جنوبی، ژاپن، لبنان و مالزی به همراه غلامرضا بهروان رییس سازمان لیگ به نمایندگی از فدراسیون فوتبال کشور، از فرودگاه، هتل‌ها، استادیوم‌ها و زمین‌های تمرینی، راه‌های مواصلاتی و متروی مشهد بازدید کردند و در سفر خود به ایران علاوه بر مشهد از امکانات استان‌های کرمان، شیراز، تبریز، اصفهان و تهران نیز بازدید می‌کنند.
کشورهای امارات، عربستان و تایلند نیز متقاضی میزبانی رقابت‌های فوتبال جام ملت‌های آسیا در سال 2019 هستند.
16

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.