اغلب اعضای فدراسیون به خاطر کروش، مقابل رئیس قرار گرفتند/کفاشیان گوشه رینگ!

با توجه به نتایج ضعیف تیم ملی و همچنین هجمه انتقادات، فدراسیون فوتبال را سراسر مه گرفته است!

به گزارش ستاره ها؛ ماجرای نیز دقیقا به شخص کارلوس کروش مربوط می شود. بعد از شکست تیم ملی مقابل لبنان، اختلاف بین مسولان بر سر حمایت یا برکناری این مربی بالا گرفته است. علی کفاشیان رئیس فدراسیون فوتبال بلافاصله پس از بازگشت کروش به تهران، او را به فدراسیون فراخواند و توضیحاتش را شنید اما تنها این دو در جلسه حضور داشتند، نه مسول دیگری.
این روزها در فدراسیون فوتبال، اختلافات در این زمینه افزایش یافته، چرا که کفاشیان کسی را وارد بازی نمی کند. در دوره اول ریاست او، دقیقا این مسئله بر عکس شده بود. عزیزمحمدی و تاج، دو نایب رئیس کفاشیان با تشکیل گروهی، رئیس را از بازی خارج کرده بودند ولی حالا، کفاشیان تمام نواب خود را از گود خارج کرده و به تنهایی امور را هدایت می کند. در واقع، کفاشیان با هدف یکصدایی نواب را خودش انتخاب نکرد بلکه تنها برای تصمیم گیری یک نفره، چنین کرد. رئیس فدراسیون فوتبال حالا تنها تصمیم گیرنده است و حتی برای جلسه مهم پس از بازی لبنان، نوابش را به همراه نمی برد و ترجیح می دهد، خود رودروی کروش بنشیند.
این موضوع در روزهای اخیر، مورد بحث در فدراسیون بوده که آیا نقش نواب و دیگر مسولان، فرمالیته است؟ در حال حاضر بین مسولان فدراسیون فوتبال بر سر تیم ملی و کارلوس کروش، اختلاف سلیقه زیادی دیده می شود. در حالی که کفاشیان از این مربی اعلام حمایت کرد، آیت الهی نایب رئیس او گفت، کروش باید جوابگوی نتایج تیم ملی باشد. اما عملا کسی از کروش توضیحی نخواست، چرا که جلسه رئیس و سرمربی، کاملا دوستانه و متفاوت از جو، شکست مقابل لبنان بود.
برخی از مسولان فدراسیون اعتقاد دارند کفاشیان بیش از اندازه به کروش اختیارات داده. عزیز خادم عضو هیات رئیسه فدراسیون در آخرین گفت و گوی خود روی این موضوع تاکید کرده بود که آیا در پرتغال، او اینقدر اختیارات داشت؟ و آیا باید به کروش اینقدر اختیار داد که بگوید نباید تیم ملی سرپرست داشته باشد؟ بهاروند دیگر عضو هیات رئیسه نیز با انتقاد از شرایط موجود، توضیح داد که فدراسیون باید برای کروش تعیین تکلیف کند نه کروش برای فدراسیون. آنها وعده دادند، در جلسه آتی هیات رئیسه این موضوع را در دستور کار قرار خواهند داد.
برخی از اعضای فدراسیون فوتبال فاش کردند علی کفاشیان به شدت از کروش می ترسد! چه، آیت الهی در جلسه اخیر کمیته رسانه های فدراسیون، وقتی یکی از حضار به شدت از این بابت، به رئیس انتقاد کرد و کفاشیان آن را رد نمود، به حرف آمد و گفت: «آقای کفاشیان راست می گویند. مگر آن دفعه که با عصبانیت به فدراسیون آمدند شما و بقیه فرار نکردید؟!»
با ادامه این شرایط و افزایش اختلاف نظرها، بی شک کنترل مجموعه فدراسیون برای رئیس نیز دشوارتر خواهد بود. در حال حاضر کفاشیان هیچکس را بازی نمی دهد چون می گویند «کروش چنین خواسته». سرمربی تیم ملی پاسخ هیچ مسولی را نمی دهد، الا رئیس فدراسیون فوتبال را. در عین حال، عده ای در فدراسیون هستند که می خواهند کفاشیان را نسبت به شرابط موجود هوشیار کنند اما رئیس که حالا تنها در گوشه رینگ افتاده، همچنان گارد دفاعی گرفته است. آیا با گذشت هر روز، رئیس در فدراسیون فوتبال تنهاتر می شود؟
 
 

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.