یاوری: مزد زحماتمان را در بازی با داماش گرفتیم/تیم ملی در بازی با لبنان به میهمانی رفته بود!

در ادامه نتایج خوب تیم فجرسپاسی در لیگ برتر این تیم موفق شد با نتیجه کوبنده 6 – یک داماش گیلان را شکست دهد تا هم شرایط این تیم بهتر از قبل شود و هم تغییراتی در داماش اتفاق بیفتد.

به گزارش ستاره ها؛ محمود یاوری سرمربی فجرسپاسی درباره این بازی و شرایط این تیم صحبت‌های جالبی انجام می‌دهد.
زدن 6 گل در یک بازی لیگ برتر قطعا کار آسانی نیست. در خصوص این بازی صحبت کنید!
خب بازی که پر گل بود و موضوع خاص دیگری در میان نبود. ما بعد از بازی با سپاهان از تعطیلات لیگ استفاده کردیم و چند بازی دوستانه برگزار کردیم که خیلی به تیممان کمک کرد و جا دارد از مدیران تیم هم تشکر کنم چراکه با شرایط مالی فعلی ما را تنها نگذاشتند و باید بگویم که مدیران ما هم در نتیجه بازی با داماش سهیم هستند. در تعطیلات لیگ روی نقاط ضعف و قوت‌مان کار کردیم و بچه‌ها هم حرف‌شنوی داشتند که نکات ما را به جان خریدند و پشت گوش نینداختند!
از بازی با داماش هم صحبت کنید!
ما داماش را می‌شناختیم و روی این تیم کار کرده بودیم. داماش تیم سرعتی و تاکتیک است که تاکنون هم خوب نتیجه گرفته اما بازیکنانم آموزش‌هایی را که به آن‌ها داده بودیم را مو به مو در زمین بازی اجرا کردند. ما پادزهر تیم داماش را به همراه داشتیم! در این بازی آماده برد بودیم و هر بار که اراده کردیم به بازی سرعت دادیم و توانستیم نتیجه بگیریم. خوش‌بختانه در این بازی توپ‌هایمان به گُل نشست و به گِل ننشست! این نتیجه خارج از ارزش‌های ما نبود و بچه‌های ما مزد زحماتشان را گرفتند. من مطمئن هستم در بازی‌های بعدی بهتر از این هم می‌شویم چراکه بازیکنان فجر لیاقت بهتر از این را هم دارند.
فکر می‌کنید آینده فجرسپاسی همین طور ادامه پیدا می‌کند؟ امید به نتایج بهتر در بازی‌های بعدی دارید؟
اگر امید نباشد که کسی نمی‌تواند زندگی کند. امیدوارم که نتایج خوب ما همین‌طور ادامه پیدا کند چون به نتایج زودگذر فعلی دلخوش نیستیم. ما باید در آخر لیگ رتبه خوبی داشته باشیم که این هم با حمایت مسئولان استان فارس امکان‌پذیر است که البته فعلا دوستان کوتاهی کرده‌اند.
مگر چه قولی به شما دادند که عمل نکردند؟!
وعده‌های مالی به مدیران تیم داده‌اند اما تاکنون به آن عمل نشده و فکر می‌کنم برای اجرای وعده‌شان کمی دیر شده است. خوب نیست که مسئولان وعده بدهند اما به آن عمل نکنند.
از بازی با استقلال هم که در هفته نهم است بگویید. به هر حال الان نگاه‌ها روی تیم شما تغییر کرده…
از الان که زود است در این باره بخواهیم صحبت کنیم. حالا زمان زیادی تا آن بازی مانده و روزهای بعد بهتر می‌توان در این باره صحبت کرد.
درباره تیم ملی هم صحبت کنید. این روزها خیلی‌ها منتقد کروش شده‌اند آن هم در روزهایی که تیم ملی نیاز به آرامش دارد.
به نظرم بعضی از دوستان در این باره خیلی تند می‌روند. کروش مربی بزرگی است و از الان نباید به فکر برکناری‌اش باشیم. من ک‌روش را دوست دارم اما توصیه‌ای برایش دارم. به خاطر سوابقی که دارد به او علاقه‌مندم اما باید در انتخاب مشاورانش تجدیدنظر کند. فوتبال ورزش روز است و باید بازیکنان روز به تیم ملی دعوت شوند. بازیکن روز به درد فوتبال ما می‌خورد نه بازیکنی که در تیم خودش هم نیمکت‌نشین است. البته من همه بازیکنان را دوست دارم و این انتقادم به بازیکنان نیست بلکه به تفکری است که آن‌ها را به تیم ملی دعوت می‌کند. ک‌روش باید در انتخاب مشاورانش تجدیدنظر کند و از آدم‌هایی مشاوره بگیرد که تنگ‌نظر نباشند که البته این طور آدم‌ها در فوتبال ما زیاد نیستند!
بازی با کره‌جنوبی را در پیش داریم که اگر در این بازی نتیجه نگیریم از جدول خارج می‌شویم. فکر می‌کنید کروش باید برای این بازی چه کاری انجام دهد؟
به نظرم در این بازی کروش باید در خیلی از مسائل تجدیدنظر کند. باید بازیکنانی در این بازی به میدان بروند که چند شش داشته باشند. بازی با لبنان را دیدم. بازیکنان ما انگار به میهمانی رفته بودند و هیچ حرکت خاصی در این بازی از آن‌ها ندیدیم. فدراسیون البته تا این‌جا از کروش خوب حمایت کرده و هر کاری خواسته برایش انجام دادند. حتی فدراسیون در یک کار غلط جام حذفی را حذف کرد که من به شدت با آن مخالفم. هر بازیکن در یک فصل فوتبالی باید 50 بازی انجام دهد و این کار به نظرم به فوتبال ما لطمه می‌زند. مگر بقیه کشورها به خاطر تیم ملی‌شان جام حذفی را حذف می‌کنند؟! من از کسانی که در این باره صاحب‌نظر هستند خواهش می‌کنم اول فکر کنند بعد نظر بدهند.
در تیم ملی جای کدام بازیکن فجرسپاسی خالی است؟
رضا حقیقی در اولین بازی تدارکاتی تیم ملی عالی بازی کرد اما از تیم ملی محو شد و همین موضوع باعث شد در بازی با سپاهان یک از بازیکنان ضعیف ما باشد اما همین که از ذهنش تیم ملی را دور کرد باز هم یک از بهترین بازیکنان ما شد. البته در تیم ملی جای بازیکنانی مثل مهدی نظری هم خالی است.
 
 
 
 

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.