خداداد عزیزی: آنهایی که می‌گفتند کروش از کره ماه آمده حالا او را در چرخ گوشت انداخته‌اند

مگر برزیل و آرژانتین به تیم‌های ضعیف نمی‌بازند/ نابودی کروش یعنی نابودی فوتبال ایران

به گزارش ستاره ها؛ در روزهای اخیر بسیاری از کارشناسان از عملکرد این مربی انتقاد کرده‌اند ولی خداداد معتقد است که در حال حاضر انتقاد کردن سودی ندارد و باید کادرفنی تیم ملی را حمایت کرد. عزیزی حرف‌هایش را اینگونه آغاز می‌کند:« فوتبال برد و باخت دارد و قرار نیست تیم ما همیشه برنده باشد. مگر برزیل، آرژانتین، آلمان و … به تیم‌های ضعیف نمی‌بازند؟ باخت بخشی از فوتبال است ولی مثل اینکه مدتی است برخی‌ها دوست دارند فوتبالیست‌ها را ضایع کنند ولی ما در سال‌های گذشته هم چنین باخت‌هایی را مقابل قطر، بحرین، اردن و … تجربه کردیم.»
او ادامه می‌دهد:«‌ من فکر نمی‌‌کنم مردم ما از فوتبال زده شده باشند و یا فوتبال را دوست نداشته باشند، اگر اینطور بود در دربی تهران 100 هزارنفر به ورزشگاه نمی‌آمدند. وقتی در المپیک خوب نتیجه می‌گیریم به فوتبالیست‌ها گیر می‌دهند، وقتی در پارالمپیک مدال می‌گیریم آن را بر سر فوتبال می‌کوبند،‌ وقتی تیم ملی والیبال موفق می‌شود از فوتبالیست‌ها انتقاد می‌کنند و من نمی‌دانم این مسائل چه ربطی به فوتبال دارد. اصلا اینکه انصاری‌فرد یک میلیارد تومان پول گرفته چه ربطی به این دارد که ما در فلان رشته مدال می‌گیریم. ما در گذشته هم از این باخت‌ها داشتیم و در سال 96 بود که با دو گل مغلوب قطر شدیم و یکی از افتضاح ‌ترین بازی‌های تاریخ فوتبال را به نمایش گذاشتیم.»
خداداد در پاسخ به این سوال که آیا برکناری کروش منطقی به نظر می‌رسد می گوید:«‌ این کار اصلا درست نیست. من قبول دارم که مقابل لبنان بسیار بد فوتبال بازی کردیم و خبری از تاکتیک و کار گروهی نبود ولی من با برکناری کروش موافق نیستم. فوتبال ایران مدت‌ها است که ضعیف شده و کروش هم نمی‌تواند کار خاصی انجام دهد. روزی که او به فوتبال ایران آمد خیلی‌ها گفتند که کروش از کره ماه آمده ولی همان آدم‌ها حالا او را در چرخ گوشت انداخته‌اند.»
مهاجم اسبق تیم ملی در قسمتی از حرف‌هایش می‌گوید:« کروش می‌تواند تیم ملی را نجات دهد ولی باید صبر کرد. من از اول موافق او بودم و 90 درصد کارشناسان هم نظر مثبتی روی این مربی داشتند و فکر می‌کنم ما به جام جهانی خواهیم رفت. البته این به خاطر قدرت فوتبال ما نیست بلکه به خاطر تیم‌های ضعیفی است که در گروه ما قرار دارند. ما بیشتر از یک سال است که صبر کرده‌ایم و بهتر است باز هم به پای کروش بیاستیم. ما می‌توانیم دو، سه سال به این مربی زمان دهیم و اگر نتیجه نگرفت او را کنار بگذاریم. می‌خواهم به خیلی‌ها بگویم که اینقدر به این مربی حمله نکنند و نابودی کروش یعنی نابودی فوتبال ایران.»
خداداد در پاسخ به این سوال که آیا بازیکنانی مثل کریمی و نکونام نباید از فوتبال ملی خداحافظی کنند می گوید:«‌من نمی‌‌توانم در مورد دیگران حرف بزنم ولی خودم در سن 34 سالگی و در اوج فوتبال را کنار گذاشتم و بهترین بازیکن لیگ شدم و با پاس هم به قهرمانی لیگ رسیدم. فوتبال مثل یک اعتیاد است و خیلی‌ها می‌‌خواهند تا 40 سالگی بازی کنند ولی من معتقدم یک فوتبالیست باید به حفظ شخصیت خودش فکر کند.»‌
 
 
 
 
 

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.