هشدار مسئولان WGS به ایران/پول ندهید بازی با کره‌جنوبی هم پخش نمی‌شود!

هنوز مسئولان صداوسیما درباره علت پخش با تاخیر ایران توضیح زیادی نداده‌اند.

به گزارش ستاره ها؛ از 2 روز پیش از بازی لبنان و ایران، شبکه سوم سیما بارها زیرنویس کرد که بازی را ساعت 18:30 دقیقه روی آنتن خواهد فرستاد اما حتی دقایقی پس از شروع بازی، خبری از پخش دیدار 2 تیم نبود. اما علت چنین اتفاقی چه بود؟ پیر کاخه‌یا مسئول فروش حق پخش بازی‌ها در کمپانی WGS (ورلد کروپ اسپورت) پیش از مسابقه به مسئولان تیم ملی اعلام کرد تلویزیون ایران نمی‌تواند بازی را به صورت زنده پخش کند. او توضیح داد: «در بازی ازبکستان نیز این مشکل را داشتیم. ما پیشنهاد مالی خود را ارایه دادیم ولی مسئولان ایرانی اعلام کردند رقم بالاست و پرداخت نخواهند کرد. پیش از بازی ازبکستان هم این مشکل را داشتیم و به تلویزیون ایران تصویر ندادیم ولی آنها تصویر بازی را از شبکه‌های عربی گرفتند و پخش کردند که این کار قانونی نبود.» این‌بار شبکه سوم سیما تصور می‌کرد دوباره می‌تواند با طی کردن این راه بازی را سر موقع پخش کند ولی شبکه‌های عربی نیز با WSG همکاری کردند تا بازی در تهران به صورت زنده پخش نشود. کاخه‌یا قبل از مسابقه این موضوع را به اطلاع ایرانی‌ها رسانده بود تا شاید صداوسیما با توجه به این موضوع، خود تصاویر بازی را خریداری کند. او توضیح داد: «قرار نیست شبکه‌های عربی یعنی الکاس و الجزیره اسپورت بازی ایران را به صورت زنده پخش کنند. آنها تصمیم گرفته‌اند با 30 دقیقه تاخیر این مسابقه را روی آنتن بفرستند، به همین دلیل ایرانی‌ها اگر می‌خواهند به صورت زنده بازی را پخش کنند، باید سریعا تصاویر را از ما خریداری کنند.»
صداوسیما که علاقه داشت پولی بابت خرید تصاویر ندهد و مطابق معمول بازی‌ها را روی آنتن بفرستد، به هدف خود نرسید. شبکه الجزیره با 35 دقیقه تاخیر بازی را پخش کرد که شبکه سوم به محض دریافت این تصاویر، آن را روی آنتن فرستاد. جالب این‌جاست که در نیمه دوم، الجزیره، بارها تصاویر را قطع کرد که هم‌زمان، شبکه سوم سیما نیز در تهران، نتوانست بازی را نشان دهد و مزدک میرزایی نیز به درستی گفت: «تصویر از مبدا مشکل دارد.» اما او مبدا را به اشتباه گفت چرا که مبدا دریافت تصاویر لبنان نبود بلکه شبکه ورزشی الجزیره بود!
بعد از پایان بازی نیز کاخه‌یا، در گفت‌وگوی کوتاهی که با مسئول ایرانی داشت، تاکید کرد در صورتی که ایران برای بازی 25 مهر نیز بخواهد چنین اقدامی کند، مسابقه در تهران به صورت زنده پخش نخواهد شد! تیم ملی در ادامه رقابت‌ها با کره‌جنوبی بازی دارد که این مسابقه در آزادی انجام می‌شود. در صورتی که صداوسیما تصاویر این بازی را نیز خریداری نکند، به صورت زنده نمی‌تواند آن را روی آنتن بفرستند، به همین دلیل احتمال هجوم طرفداران به ورزشگاه آزادی وجود دارد.
 
 
 

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.