قلعه نویی:فقط کافی است که صدرنشین شویم آن وقت …/در قهرمانی استقلال شک نکنید

استقلال بعد از 25 روز وقفه در بازی هایش روز شنبه آینده در هفته هشتم لیگ برتر میهمان راه آهن است دیداری که بنا به اعلام سازمان لیگ در ورزشگاه آزادی برگزار می شود تا طعم میزبانی برای شاگردان امیر قلعه نویی داشته باشد.

به گزارش ستاره ها؛ در آستانه این بازی با سرمربی استقلال گفتگویی انجام دادیم تا از آخرین وضعیت تیم،مصدومان و همچنین بازی با راه آهن مطلع شویم که قلعه نویی حرف های جالبی زد و مدعی شد نیم او از هفته دهم روی دور برد می افتد.
*شنیدیم بعد از جلسه آنالیز بازی هیا استقلال با خبرنگاران خیلی خوشحال بودید؟
از این خوشحال بودم که می دیدم حرف هایی که بعد از دربی زده بودم این بار توسط آمار و ارقام هم ثابت می شد.من این حرف ها و واقعیت ها را در زمین با چشمان خودم دیدم و گفتم اما همه خندیدند حالا نوبت من بود که جبران کنم.
*قبول دارید آمار نمی تواند زمینه ساز موفقیت یک تیم باشد؟
صد درصد اما همین آمارها می تواند امیدواری را در نزد ما و طرفداران مان افزایش دهد چون با وجود تمامی مشکلات ما هر بازی بهتر از بازی قبل می شدیم.
*بله تیم شما از نظر پاسکاری،دوندگی و مالکیت در دربی بهتر بود اما بی انصافی است که بگوییم استقلال در دربی انتظارات را برآورده کرد؟
بحث ما دربی نیست چون همان طور که دیدید استقلال دربسیاری از بازی هایش مالک توپ بوده ، قبول دارم در ایجاد موقعیت گل کاستی هایی داریم اما من به بازیکنانم ایمان دارم و معتقدم که آن ها می توانند در ادامه لیگ گل های زیادی بزنند. این را بگذارید به حساب آغاز لیگ،من نمی گویم تیمم ایراد ندارد اما با برخی انتقاد های هدفدار و مغرضانه مخالف هستم. بعضی دوستان اجازه نمی دهند ما جلو برویم بعد بنشینند تیمم را ارزیابی کنند. استقلال یک بازی عقب افتاده دارد که اگر در آن بازی به برتری برسد آرام آرام به صدرجدول می رسد.
*مطمئنا” اگر صدرنشین بشوید دیگر کسی انتقاد نمی کند؟
انشاا.. که حرف شما درست باشد اما مطمئن باشید روزی که استقلال به صدر جدول برود دیگر پایین بیا نیست. استقلال به زودی همان تیمی خواهد شد که همه انتظار دارند ومن اگر بعد از دربی گفتم قهرمان می شویم بی دلیل این حرف را نزدم چون می دانستم تیمم از لحاظ فنی چه قابلیت هایی دارد. شاید در خط حمله ضعف هایی باشد اما همیشه در روی یک پاشنه نمی چرخد. پیش بینی کرده ام تا هفته دهم به تیم دلخواهم دست یابم و این را به شاگردانم هم گفته ام.
*بازی با راه آهن را چطور می بینید،جدالی که در آزادی برگزار می شود؟
ما با محل برگزاری بازی از اول هم مشکلی نداشتیم و حالا هم به تصمیم سازمان لیگ احترام می گذاریم. فقط امیدوارم امکانات لازم برای هواداران ایجاد شود تا با خیال راحت به استادیوم بیایند. درباره اهداف مان باید بگویم که صددرصد دنبال کسب پیروزی هستیم. ما 3 بازی است که در لیگ مساوی می کنیم و باید از این شرایط خارج بشویم. انگیزه ای که در وجود شاگردانم می بینم مثال زدنی است و ما تمرینات خوبی را طی این مدت که لیگ تعطیل بود انجام دادیم. به تیمم خیلی امیدوارم به خصوص مهاجمانم که حالا با انگیزه های بیشتری تمرین می کنند. به امید خدا پس از 3 بازی راه آهن را شکست می دهیم.
*از تیم علی دایی شناخت دارید؟
آنها مثل فصل گذشته تیم خیلی خوبی هستند که از یک مربی کاربلد و همچنین کادر مدیریتی قوی سود می برند و این مسلما” کار ما را سخت می کند چون هر بازی که یک طرفش علی دایی باشد سختی ها و حساسیت های خاص خودش را خواهد داشت.
*بازی امروز تیم ملی با لبنان را چطور می بینید؟
انتقاد های زیادی به تیم ملی می شود که من معتقدم منصفانه نیست در حالی که باید به تیم ملی کمک شود. بعضی ها انگار نمی خواهند تیم ملی به جام جهانی صعود کند و مدام انتقاد می کنند که سازنده هم نیست. من به آینده تیم ملی خیلی خوشبینم و امیدوارم که این اتفاق رخ دهد و ما به جام جهانی که فوتبال مان صد درصد به آن نیاز دارد ،برسد.
*کلا” به نظر می رسد با انتقادات مشکل دارید در حالی که همواره از آن استقبال می کردید؟
الان هم استقبال می کنم اما به شرطی که منصفانه و منطقی باشد نه مغرضانه.تیم ملی در حال گذر از یک مقطع دشوار است و ما با تمام کاستی هایی که در این تیم می بینیم باید از تصمیم کادر فنی اش حمایت کنیم چون اگر بنا به حرف زدن و انتقاد کردن بود همه تیم های دنیا راهی جام جهانی می شدند.کروش تصمیمات خاص خودش را گرفته و قطعا” در ذهن خود برنامه هایی دارد باید از او حمایت کنیم و به نظراتش احترام بگذاریم و بعد از اتمام مسابقات تصمیمات او را نقدکنیم نه این که مدام طبل ناامیدی بزنیم.
 
منبع: روزنامه خبرورزشی

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.