کفاشیان: بهتر از کروش برای تیم ملی سراغ دارید؟/لیوان که هیچی، پارچ هم دست خودم است!

علی کفاشیان رئیس فدراسیون فوتبال می گوید، اگر تیم ملی به لبنان هم ببازد، کارلوس کروش می ماند و خطری جایگاهش را تهدید نمی کند.

به گزارش ستاره ها؛ او با این جمله، شدیدا رسانه ها و مردم را به یاد 4 سال قبل انداخت؛ وقتی تیم ملی با عربستان بازی داشت و علی دایی سرمربی بود. کفاشیان پیش از آن بازی معروف که با شکست و متعاقبا برکناری علی دایی همراه شد، به خبرنگارها گفت: «حتی اگر تیم ملی به عربستان هم ببازد، دایی برکنار نمی شود.» اما لیوان در آن روزها دست رئیس نبود، چرا که تا تیم ملی باخت، دایی برکنار شد؛ درست برعکس حرف هایی که کفاشیان زده بود. اما رئیس حالا می گوید: «لیوان که هیچی، پارچ هم حالا دست خود ماست!» وقتی از رئیس در آستانه بازی لبنان در این باره می پرسیم، می گوید: «کارلوس کروش تا زمانی که تیم ملی به جام جهانی برود و آنجا هم بازی کند، کنار ماست. اصلا قرار نیست او را کنار بگذاریم. اصلا کروش را برکنار کنیم، کی را بیاوریم؟ او بزرگترین مربی خارجی تاریخ فوتبال ماست. با کلی زحمت کروش را آورده ایم، چرا باید برکنارش کنیم؟» اما حتی در صورت باخت به لبنان هم جایگاه کروش محکم خواهد بود؟ «به امید خدا این بازی را می بریم و بهتر است فکرهای بد نکنید. کروش مربی بزرگی است و ما به کارش ایمان داریم. من مطمئن هستم که می توانیم با این مربی به جام جهانی برویم. باید تلاش مان  را بیشتر کنیم. از طرفی مورد حمایت هم قرار بگیریم. چون اگر حمایت نباشد، مشکلات زیاد خواهد بود.» رئیس که یاد بدهکاری های فدراسیون و مشکلات مالی افتاد، ادامه داد: «الان ما پولی در حساب نداریم. از طرفی تیم های مختلف ما الان نیاز به پشتیانی و حمایت دارد. باید به تورنمنت های مختلف بروند و توقع داریم نتیجه بگیرند. باید از فدراسیون حمایت های لازم شود. در تلاش هستیم خودمان هم اسپانسر بگیریم ولی ما بیشتر از اسپانسر دنبال حامی هستیم. چون مگر اسپانسر چقدر می تواند به ما کمک کند؟»
ماجرای مصاحبه نکردن بازیکنان و همچنین تکذیب متعدد مطالب رسانه ها در اردوی تیم ملی توسط سایت فدراسیون هم در نوع خود جالب است. کفاشیان که معتقد است باید همه چیز بین دو طرف حل شود، درباره این اتفاق می گوید: «فدراسیون که در این تصمیم دخالتی نداشته. بازیکنان خودشان تصمیم گرفته اند با رسانه ها حرف نزنند. به قول فردوسی پور این اقدام خود جوش بوده!» رئیس که البته با رسانه ها رابطه نزدیکی دارد و علیرغم انتقادها، هیچوقت به آنها خرده نمی گیرد، می گوید: «البته ما با مصاحبه کردن بازیکنان مخالفتی نداریم ولی از طرفی نمی توانیم بچه ها را مجبور کنیم که مصاحبه و پاسخ رسانه ها را بدهند.»
کفاشیان می تواند الگوی مناسبی برای بازیکنان تیم ملی باشد. او پاسخ رسانه ها را می دهد و علیرغم انتقادهایی که بارها از او و فدراسیونش شده، حتی یک بار هم شکایت نکرده. رئیس اما می گوید: «اشتباه می کنید. در این سال ها تنها یک بار از یک روزنامه ورزشی شکایت کردم چون تهمت بزرگی زده بودند. من هر وقت احساس کنم می خواهند به فوتبال ضربه بزنند چنین می کنیم. آن دفعه هم واقعا توهین کردند و نوشتند که ما رشوه گرفته ایم. از آن روزنامه هم شکایت کرده ام و پیگیر هم هستم.»
علی کفاشیان همچنین در پاسخ به این سوال که آیا سهمیه ایران کاهشی پیدا می کند، توضیح می دهد: «مسولان AFC در بازدیدهایی که از امکانات ورزشی ایران داشتند، از عملکرد کشور ما راضی بودند. فعلا بازدیدها کامل نشده و چند باشگاه مانده اند. انشاا.. پس از بازدید نهایی نظر خود را اعلام می کنند.»
 
 
 
 
 
 

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.