قلعه نویی:می گویند من فوتبال بلد نیستم!/قلعه نویی«سنتی»هیچ؛کروش هم اشتباه کرده؟

استقلال در تعطیلات لیگ برتر به بهانه برگزاری دیداری تدارکاتی عازم مشهد شد تا بعد از سال ها در ورزشگاه خاطره انگیز ثامن(ع) به مصاف ابومسلم برود.

به گزارش ستاره ها؛ این دیدار که جنبه خیرخواهانه داشت و تمامی عوایدش به مردم زلزله زده استان آذربایجان شرقی رسید حاشیه هایی هم داشت تا جایی که امیر قلعه نویی هم به آن اعتراض کرد و گفت :«در بازی رسمی که فحش می خوریم هیچی حالا باید رد دیدار دوستانه هم انواع و اقسام هتاکی ها را تحمل کنیم».گفتگوی ما با سرمربی استقلال را بخوانید جایی که حسابی ناراحت بود و از همه ایراد گرفت!
*برد شیرین اما سختی را مقابل ابومسلم به دست آوردید؟
بازی دوستانه بود و نتیجه اش چندان برای ما مهم نبود چون ما با تیم دوم و در غیاب بیش از 10 بازیکن اصلی مان به میدان آمده بودیم و فقط می خواستیم از شرایط بازی دور نشویم.به نظرم این بازی تجربه خوبی برای جوانان تیم ما بود بازیکنانی مثل اسلامی،انصاری و طهماسبیان حالا می دانند که بازی در لیگ برتر چه شرایطی دارد.
*در اواخر بازی خیلی ناراحت بودید؟
واقعا” از تماشاگران مشهدی گله مند بودم.من قبل از بازی گفته بودم که مردم مشهد لیاقت بودن در لیگ برتر را دارند اما در جریان بازی چیز دیگری دیدم.
*چه چیزی؟
نمی دانم گناه ما چیست که هم در بازی های رسمی فحش بخوریم و هم در بازی های به اصطلاح دوستانه و خیرخواهانه!واقعا” باید به حال فضای فعلی ورزشگاه ها افسوس خورد .ما ادعا می کنیم بهترین تماشاگران دنیا را داریم که انصافا” هم داریم اما باید حسرت بخوریم که چرا این تماشاگر به خوبی هدایت و راهنمایی نمی شود که در طول بازی شاهد این اتفاقات تاسف بار نباشیم.
*ابومسلم را چطور دیدید؟
تیم بسیار خوبی است که شک ندارم یکی از کاندیداهای اصلی صعود به لیگ برتر خواهد بود.مثلث آقایان مهاجرانی،شاغلام و خداداد می تواند این تیم را به دوران اوجش باز گرداند البته به شرطی که مشهدی ها از این تیم و مربیانش حمایت کنند.
*تعداد مصدومان تیم استقلال هم خیلی نگران کننده شده؟
نگرانی چرا؟!فوتبال است و هزار اتفاق غیر قابل پیش بینش اش که یکی از این اتفاقات هم مصدومیت است که ممکن است برای ستاره های بزرگ دنیا هم پیش بیاید.البته تا آن جا که اطلاع دارم تعداد زیادی از این مصدومان با آغاز دوباره لیگ به ما اضافه می شوند.
*در تعطیلات استقلال باز هم دچار تغییر و تحولات شد این بار در سطح مدیریت کلان؟
استقلال باشگاه بزرگی است و نیاز به افکار بزرگ هم دارد بنابراین کسانی که می آیند باید در این راستا گام بردارند.اگر اشتباه نکنم تمامی اعضای جدید هیات مدیره باشگاه داری کرده اند و از تجربه لازم برخوردار هستند که بدانند تغییر و تحول اگر با برنامه باشد خوب است نه این که فقط نام ها عوض شود!
*چقدر به این تغییر و تحولات برای حل شدن مشکلات امید دارید؟
تنها چیزی که می توانم بگویم این است که با چشم می بینیم علی فتح ا.. زاده زیر بار چه فشارهایی است ضمن این که دیگر نمی توان بیش از این مقابل مشکلات مالی تیم دوام آورد.امیدوارم با هیات مدیره جدید همه چیز بر وفق مراد شود ضمن این که باید از هیات مدیره قبلی هم به خاطر زحمات شان تشکر و قدردانی کرد.
*گفته می شود شما از فتح ا.. زاده برای ماندن در سمت مدیرعاملی حمایت کردید وگرنه حاجی هم رفتنی بود؟
سئوال بعدی …
*گویا هنوز هم از انتقادهایی که از شما و برخی ستاره های استقلال می شود دلخور هستید؟
شما جای من بودید ناراحت نمی شدید.
*چطور؟
توروز روشن زل می زنند به چشم آدم و می گویند فوتبال بلد نیستی!چرا؟ چون از بازیکنانی مثل بیک زاده و نکونام استفاده می کنم نفراتی که در آمارهای بعد از هر بازی ما بیشترین دوندگی و تاثیرگذاری در تاکتیک های مد نظرمان را داشته اند.شما بودید ناراحت و عصبانی نمی شدید؟!
*شاید به این خاطر که آمارها با نمایشی که از این دو نفر دیده می شود سنخیتی ندارد؟
مگر می توان به کامپیوتر هم شک کرد.من یا همکارانم که آمار را در نیاوردیم !این یک برنامه کامپیوتری توسط دانشجویان فهیم دانشگاه شریف است که مو لای درزش نمی رود.اصلا” من قلعه نویی «سنتی» هیچ؛کارلوس کروش هم اشتباه کرده که این دو نفر را به تیم ملی دعوت کرده؟البته یک سری ها که نمی دانم چه بگویم ادعای کرده اند که دعوت هاشم اشتباهی بوده که به نظرم آنها از خدا و آخر و عاقبت کارهای شان نمی ترسند.
*شما که همواره از انتقادات استقبال می کردید؟
اتفاقا” الان هم استقبال می کنم اما از انتقادهای سازنده و منطقی نه مغرضانه و هدف دار!متاسفانه برخی به ناحق ترور شخصیت کرده و آبرو بری می کنند و برای شان فرقی نمی کند که آبروی من در میان باشد یا آبروی سرمربی تیم ملی با آن هم اعتبار و سابقه اش در فوتبال دنیا،حرف هم بزنم که 5 میلیون جریمه ام می کنند تنها امیدوارم این دوستان که دشمن استقلال و فوتبال ملی هستند و نه دشمن قلعه نویی  دست از این کارها بکشند و در راه پیشرفت فوتبال ایران قلم بزنند.
منبع: روزنامه خبرورزشی

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.