صف منتقدان علیه اقدام ملی پوش های سایلنت/ژوزه، کروش و قلعه نویی مخالفند!

امیر قلعه نویی مخالف شدید سکوت بازیکنان است. او در گفت و گو با دوستان خبرنگارش، چنین گفته.

به گزارش ستاره ها؛ علی فتح ا… زاده نیز، شدیدا مخالفت خود را اعلام کرده و در عین حال، جمله معنا داری به زبان آورده: «تقصیر خود شماست. چرا از بازیکنی که بلد نیست دو تا پاس بدهد، اینقدر می نویسید؟!» کارلوس کروش نیز به صورت رسمی اعلام نکرده، ولی خبر داریم در بین مسولان تیم ملی گفته: «من دخالتی در سکوت بازیکنان ندارم ولی نمی دانم چرا هرکس می خواهد هر کاری کند، تقصیر من می اندازد.» او همچنین اضافه کرده است: «اگر من مخالف مصاحبه بودم پس چرا خودم به مدیر رسانه ای تیم می گفتم که برای بازیکنان کنفرانس مطبوعاتی بگذارد؟!» این پاسخ سرمربی تیم ملی بوده در مقابل شایعاتی که برخی از بازیکنان تیم ملی برایش ساخته اند. همانگونه که برخی از مسولان فدراسیون فوتبال یاد گرفته اند برای فرار از پاسخگویی به رسانه ها، کارلوس کروش را علم کنند و او را علت تصمیم های فدراسیون فوتبال بنامند، حالا برخی از بازیکنان تیم ملی گفته اند علت سکوت ملی پوش ها را، تذکر سرمربی بوده است! اظهار نظر هایی که کروش را خشمگین کرده و باعث شده چنین واکنش هایی نشان بدهد. کروش حتی با عصبانیت گفته: «این موضوع چه ارتباطی به من دارد؟!» او در رسانه ها و از قول یکی دو ملی پوش که اسم شان فاش نشده، از چنین خبری مطلع شده است.
به صف منتقدان از مصاحبه نکردن بازیکنان، باید محمد رویانیان مدیر عامل پرسپولیس را هم اضافه کرد: «باشگاه هیچ منعی برای این کار ندارد و به بازیکنی نیز نگفته ایم مصاحبح نکند. اما بر اساس قوانین باشگاه از بازیکنان خواسته ایم از انجام مصاحبه های تنش زاد که آرامش مجموعه را بر هم می زند خودداری کنند که این کار کاملا حرفه ای است.» علی کفاشیان رئیس فدراسیون فوتبال نیز که از طریق رسانه ها در جریان این موضوع قرار گرفته است، می گوید از فدراسیون فوتبال نیز فشاری روی بازیکنان نبوده و آنها سر خورد چنین تصمیمی گرفته اند.
فعلا بازیکنان استقلال و پرسپولیس روی موضع خود پافشاری می کنند. در استقلال بازیکنانی که ملی پوش نیستند مصاحبه می کنند و این نشان می دهد، سید مهدی رحمتی و جواد نکونام که عامل این اتفاق قلمداد می شوند، ترجیح می دهند تنها در خاکریز تیم ملی چنین قانونی باشد ولی علی کریمی، مسایل تیم ملی را با پرسپولیس قاطی کرده است! شماره هشت که از نظر برخی رسانه ها عامل اصلی است و از نظر برخی، عامل شماره 3-بعد از رحمتی و نکونام- عامل اصلی برپایی چنین قانونی در پرسپولیس بوده است.
چهره های معروف فوتبال ایران از مربیان گرفته تا مدیران و روسا، فعلا هم نظر با رسانه ها هستند چرا که آنها نیز از بازیکنان کم ضربه نخورده اند. بعد از بازی ایران و قطر بود که آیت الهی نایب رئیس اول فدراسیون فوتبال در اوج گلایه، به طرفداران فهماند که نباید از کروش انتقاد کنند: «او فعلا مجبور است با این بازیکنان سر کند…» همین جمله گویای همه چیز است. کروش بازیکنانی در اختیار دارد که از نظر نایب رئیس اول فدراسیون فوتبال، کیفیت مطلوبی ندارند و با آنهاست که قطر از تهران یک امتیاز شیرین به دوحه می برد. علی کفاشیان نیز بارها تاکید کرده باشگاهها باید کیفیت بازیکنان را بالا ببرند، نه اینکه کروش در تیم ملی تازه روی تاکتیک پذیری آنها کار کند.
فتح ا.. زاده نیز در سال های گذشته کم از این بدکیفیتی ضربه نخورده و حالا که رویانیان، با بستن تیمی میلیاردی، هنوز نیز پیش طرفداران شرمنده است. کارلوس کروش و امیر قلعه نویی هم که نمی توانند، به دلیل حساسیت های تیمی، حقیقت را بگویند به همین دلیل، تنها به گفتم همین جمله بسنده می کنند که مخالف این تصمیم هستند و یا اینکه، در این تصمیم نقشی نداشته اند.
 
 
 

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.