بازیگر «هنرمند» در فیلم جدید فرهادی مقابل دوربین می‌رود

بره‌نیس بژو بازیگر فیلم برنده اسکار «هنرمند» بجای ماریون کوتیار در فیلم جدید اصغر فرهادی بازی می‌کند.

به گزارش ستاره ها؛ پیش از این قرار بود ماریون کوتیار بازیگر فرانسوی فیلم‌هایی چون «زندگی زیبا» و «نیمه‌شب در پاریس» در فیلم جدید فرهادی که عنوان آن هنوز مشخص نیست، بازی کند،  اما به دلیل تداخل کاری از حضور در این پروژه بازماند.

شرکت «ممنتو فیلمز پروداکشنز» که تولید اولین فیلم فرانسوی‌زبان فرهادی را به عهده دارد، با تایید این خبر از حضور بره‌نیس بژو بجای کوتیار خبر داد.
بژو پارسال برای بازی در نقش یک ستاره نوظهور سینمای ناطق در فیلم صامت و سیاه و سفید «هنرمند» به کارگردانی همسرش میشل هازاناویسیوس برنده جایزه سزار و نامزد جایزه اسکار شد. این فیلم پنج جایزه اسکار از جمله بهترین فیلم و کارگردان را دریافت کرد. بژو ماه مه پیش اجرای مراسم افتتاحیه و اختتامیه شصت و پنجمین جشنواره فیلم کن را به عهده داشت.
فیلمبرداری فیلم جدید فرهادی ماه اکتبر در پاریس و حومه این شهر آغاز می‌شود. طاهر رحیم بازیگر فیلم «یک پیامبر» نیز در این فیلم بازی می‌کند.
جزئیات داستان فیلم هنوز اعلام نشده و صرفا از آن به عنوان «یک تریلر اجتماعی» یاد شده است. انتظار می‌رود این فیلم تا بهار 2013 و پیش از برگزاری جشنواره کن آماده شود.

در همین حال، خبرگزاری ایسنا از حضور علی مصفا به عنوان دیگر بازیگر فیلم جدید فرهادی خبر داده است.
«جدایی نادر از سیمین» فیلم قبلی فرهادی که داستان فروپاشی یک زندگی زناشویی در ایران معاصر است، پارسال برنده جوایز اسکار، گلدن گلوب و سزار بهترین فیلم خارجی همین طور جایزه خرس طلای جشنواره برلین 2011 شد.
 
 
 
 

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.