ژوزه مانوئل:می خواهید من هم مثل حجازی بمیرم/این باخت برای ما گران تمام شد

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: در زمین مسابقه بازیکنان هر کاری که بخواهند می‌توانند انجام دهند.

به گزارش ستاره ها؛ مانوئل ژوزه پس از شکست یک بر صفر پرسپولیس مقابل داماش در نشست خبری اظهار داشت: نیمه اول را خوب شروع کردیم. بازی در دست ما بود و شانس گل داشتیم که استفاده نکردیم. بازی خیلی خوبی نبود، اما قابل قبول بود. این مسابقه کیفیت داشت. داماش در اوایل نیمه دوم کار خاصی نکرد. شماره 8 و 16 آنها کارت زرد داشتند و چون سرعتی نبودند علی کریمی را آوردیم تا از آنها استفاده کنیم. مدافعان داماش سرعتی نبودند. تعداد بیشتر بازیکنان پرسپولیس مسئولیت ما را بیشتر کرد و می توانستیم ببریم اما نشد و همین موضوع مرا اذیت می کند. برای بار چندم است که گل را تقدیم حریف کردیم. به بازیکنان گفته بودم تیمی که می خواهد قهرمان شود این گل خوردن و این مدل قابل قبول نیست.
وی ادامه داد: وقتی گل می خوریم تیم از نظر ذهنی دور می شود. ما برد را به حریفان تقدیم می کنیم. با ذهن بازتر می توانستیم بازی کنیم. بابت اتفاقات فصل پیش پرسپولیس خیلی ضربه خورده او به همین دلیل بازیکنان جدید سخت می توانند خود را هماهنگ کنند. امروز خیلی ناراحتم چون باید می بردیم و به خاطر اشتباه خودمان باختیم. باید فکر و ذهن باشگاه عوض شود و به آینده فکر کنیم. این تیم با عجله ساخته شده و البته بد. باید تیم را برای آینده آماده کنیم. این باخت برای ما خیلی گران تمام شد.
ژوزه در خصوص اینکه گفته می شود که پرسپولیس بیمار است و شما توجیه می کنید و چرا این شرایط را قبول کردی، گفت: چند بار گفته ام که بد شروع کردیم. باید روی ذهن بچه ها کار کنیم. این بستگی به شرایط روحی بچه ها دارد. من جادوگر نیستم. مشکل پرسپولیس ذهنی و فکری است. تیم درست شده، اما در جاهای مختلف تعادل ندارد. این مسئولیت با من است و تقصیر خودم است که قبول کردم این شرایط را بپذیرم. این شرایط برای هیچ کس خوب نیست. شرایطی که اکنون دارم دو ماه قبل نداشتم. می خواهم بهترین کار را برای پرسپولیس انجام دهم.
وی در خصوص اینکه گفته‌اید تیم بد بسته شده در حالی که این بازیکنان بهترین های نقل و انتقالات بودند، تصریح کرد: تیم در نقل و انتقالات به تعادل نرسیده و جواب این سوال را قبلا دادم. من مسئولیت را می پذیرم اما تیم را نمی توان این طوری بست. بچه ها باید بخواهند که موفق شوند. ما کمبود خواستن داریم.سرمربی پرسپولیس در باره اینکه قبلا گفته بود این تیم را دوازدهم نمی کنید ولی اکنون شرایط سختی دارید، تصریح کرد: عجله دارید؟ اکنون خیلی زود است در مورد این مسئله صحبت کنیم.
وی در مورد اینکه پرسپولیس در ضد حمله اسیر شده و برنامه ای برای رفع آن داشته اید، عنوان کرد: ما شرایط ضد حمله را برای حریف درست می کنیم. در فضای کوچک این اتفاق رخ می دهد. سرمان را می گیریم پایمان در می‌رود و فرصت زیاد داریم اما استفاده نمی کنیم. بچه ها باید عادت کنند که شرایط را درک کنند. با این شرایط به قهرمان شدن سخت است.
ژوزه در مورد کم تحملی هواداران و اینکه شعار می دادند خداحافظ ژوزه، خاطر نشان کرد: من در طی 36 سال فعالیتم سه بار اخراج شدم و این خیلی خوب است. آخرین بار 15 سال پیش اخراج شدم . این بخشی از زندگی کاری ماست. من جام های زیادی هم آورده ام و باید این جام ها هم دیده شود. در باشگاه بزرگ هیچ کسی صبر ندارد. تماشاگر حق دارد ناراحت باشد. اگر بخواهم بروم با سری بالا می روم و کارم را انجام می دهم. کسی جای من بیاید بهتر از من نمی تواند کاری انجام دهد و این بدترین تصمیم باشگاه است که کس دیگری برود و این یک قدم عقب رفتن به جای جلو رفتن است. ما باید آینده را آماده کنیم. کسی را مقصر نمی دانم. همه گفتند با این شرایط چرا پرسپولیس را قبول کردی من به خاطر مدیرعامل باشگاه که می خواست تیم را عوض کند قبول کردم. چون تیم بد آماده شده و وقت کمی داشتیم و باید صبر کرد.
خبرنگاری در خصوص اینکه گفته می شود بازیکنان دست به دست هم داده اند تا تیم ببازد و سپس ادامه داد که در ایران مربی‌ای بود به نام ناصر حجازی که فوت کرده است و وقتی سرمربی استقلال بود تیمش بازی 3 بر صفر برده را 4 بر 3 باخت، که ژوزه در پاسخ گفت: می خواهید من هم بمیرم. بازیکنان کاری که بخواهند انجام می دهند. وی در پاسخ به این سؤال مبنی بر اینکه چرا ترکیب پرسپولیس تغییر می کند و امروز کریمی و قاضی روی نیمکت بودند، اظهار داشت: دلیل خاصی ندارد و فقط به مسائل تاکتیکی بر می گردد. یکسری خوب تمرین کرده و آماده بودند و این دلیل انتخابم بود. بازیکنان با تجربه ای هم داشتیم اما در این مسابقه روی اشتباه گل خوردیم.
سرمربی پرسپولیس در خصوص اینکه این تیم 8 ملی پوش داشت اما داماش نداشت و انتظار می رفت سرخ‌پوشان بهتر بازی کنند، تصریح کرد: ما 2 هفته در حال تمرین بودیم و این بازیکنانی که همراه تیم ملی بودند فقط فرصت ریکاوری داشتند آنها بازی کردند و از مسافرت آمدند و فقط دو روز فرصت داشتند. من هیچ جای دنیا ندیدم این اتفاق رخ دهد. گفتیم بازی را عقب تر بیندازند. بازیکنان جمعه رسیدند و این برای ما بد شد. 8ملی پوش بیشتر برای ما بد شد چون وقت آماده سازی نداشتیم. فقط دیروز ملی پوشان با ما 20 دقیقه تمرین کردند و این طور که شما فکر می کنید نیست.
ژوزه در مورد اعتراض برخی بازیکنان به فشنگچی بعد از گل داماش گفت: این گل تقصیر همه بود و مسئولیت با من است. دفعه اول و دوم نبود که اشتباه می کردیم.
 
 
 
 

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.